1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Felvételi eljárás 2019/20 » A hat- és nyolcosztályos gimnáziumi felvételi rendszer elemzése

A hat- és nyolcosztályos gimnáziumi felvételi rendszer elemzése

Az ELTE Társadalomtudományi Kara tudományos kutatást folytat, amelynek célja a hat- és nyolcosztályos gimnáziumi felvételi rendszer elemzése. A kutatás jelen fázisában az iskolaválasztásban érdekelt szülők véleményeire és tapasztalataira kíváncsiak. Ennek érdekében a kutatáshoz elkészült egy kérdőív, amelyet a felvételizni szándékozó  negyedikes és hatodikos gyerekek szülei tölthetnek ki. A kutatás és a kérdőív kitöltése az általános iskoláktól, illetve a gimnáziumoktól függetlenül zajlik, a kérdőívet az ELTE kutatói állították össze, a kitöltött kérdőívek az ELTE kutatóihoz érkeznek, azokat ők dolgozzák fel. A kutatók ígérete szerint az eredményekről (statisztikai összesítés formájában) a kutatásban részt vevő iskolák is visszajelzést kapnak.

Az anonim és önkéntesen kitölthető online kérdőív itt érhető el.