1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » Háziverseny – szóbeli döntő

Háziverseny – szóbeli döntő

Az Árpád Napok keretében sikeresen lezajlott a 18. magyar háziverseny szóbeli döntője. A több hónapos írásbeli fordulókat zárta a szóbeli döntő, melyen mindkét kategóriában 5-5 csapat versenyzett egymással. A diákoknak  illusztrációt kellett készíteniük valamelyik írásbeli fordulón olvasott műhöz – ez volt az ún. beugró. Némely alkotás igen ötletes volt, ezeket a költészet napján, április 11-én az aulában állítjuk ki. A kreatív feladatok kitalálói és  verseny szervezői idén is Molnárné Vámos Katalin és Rónyai Tünde tanárnők voltak.

Íme az eredmény:

I. kategória

1. Magyar mánia – Fábos Liza, Osztorka Cintia (7.c)

2. Névtelen – Kamuthy Maja, S. Nagy Boglárka (7.c)

3. Blanka és Viki – Krajczár Blanka, Szabó Viktória (9.a)

II. kategória

1. Őszikék – Dömötör Emőke, (Rátkai Petra) (10.b)

2. Kis tetű – Baráth Petra, Fekete Luca (10.a)

3. Fakutyák – Kardos Orsolya, Szöllősi Bianka (10.a)