1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Archívum » A beléptetés rendje az iskolába október 5-től (frissítve: október 2., 13:10)

A beléptetés rendje az iskolába október 5-től (frissítve: október 2., 13:10)

Október 1-től a köznevelési intézményekben érkezéskor kötelező a testhőmérséklet mérése. Ennek érdekében várhatóan már a jövő héttől hőkapuk lesznek telepítve a főbejárathoz. Amíg ez megtörténik, addig érintésmentes lázmérőkkel mérjük a testhőmérséklet.

Október 5-től kezdve:
A főbejárathoz telepített hőkapu méri az épületbe belépők testhőmérsékletét. Ettől a naptól kezdve tehát ismét minden osztály a főbejáraton keresztül léphet be az épületbe.

A kamera előtt nyugodt tempóban kell elhaladni, a telepített monitor jelzi a kamera előtt elhaladók testhőmérsékletét. Amennyiben a rendszer valakinél 37,8 fokot meghaladó testhőmérsékletet jelez, a mérést néhány perc elteltével kézi hőmérővel megismételjük. Ha a megismételt mérés alkalmával is ugyanez az eredmény születik, akkor a nagykorú tanuló nem léphet be az épületbe, a kiskorú tanuló szüleit értesítjük és arra kérjük, hogy gondoskodjanak a tanuló hazajutásáról.

Köszönjük mindenki türelmét és együttműködését!

 

Október 1-2-án:
Annak érdekében, hogy ez zökkenőmentesen történjen, a beléptetéssel kapcsolatban a következő rendszer lép életbe:
7:00 előtt és 7:30 után csak a főbejáraton keresztül lehet belépni az épületbe.
7:00 és 7:30 között
* a 7., 8. és 9. évfolyam a főbejáraton keresztül;
* a 10. évfolyam, valamint a 11.a és a 11.b osztály az udvaron át a testnevelés öltözők felé vezető kapun keresztül;
* a 12. évfolyam, valamint a 11.c és a 11.d osztály az udvaron át a hátsó lépcsőházi bejáraton keresztül
léphet az épületbe.

Amennyiben egy tanuló testhőmérséklete érkezéskor a 37,8 fokot meghaladja, akkor a mérést néhány perc elteltével megismételjük. Ha a megismételt mérés alkalmával is ugyanez az eredmény születik, akkor a nagykorú tanuló nem léphet be az épületbe, a kiskorú tanuló szüleit értesítjük és arra kérjük, hogy gondoskodjanak a tanuló hazajutásáról.

Köszönjük mindenki türelmét és együttműködését!