Főoldal » Rólunk » Tehetségpont

Tehetségpont

tehetseg.hu_negyzet

Iskolánk kiválóan akkreditált tehetségpont az alábbi területeken:

• logikai-matematikai
  • természeti
  • nyelvészeti
  • zenei

A tehetséggondozás gyakran szakköri formában történik. Már az általános iskola ötödik évfolyamos tanulói számára is szervezünk pl. matematika-szakkört, de működik több nyelvi szakkör is.

Rendszeresen készítjük fel a tehetséges tanulókat versenyekre kifejezetten ilyen célú szakkörök keretében. Ez szinte minden tantárgyból működik, és nagy hagyománya van az iskolában.

Az iskola falain kívül szolgálja a tehetséggondozást az erdei iskola, amely elsősorban a természettudományos érdeklődésű gyerekeket segíti hozzá az élményen, tapasztalaton alapuló tudáshoz.

Az iskolai kórus rendszeresen fellép tehetséggondozó, minősítő versenyeken. Ezeken többször értek el arany minősítést.

A könyvtár minden évben alkotópályázatot hirdet, amelyben projektmunkákat várunk el tanulóinktól. A pályázat egy központi téma különböző megközelítéséből áll (pl. levegő, tűz, híd). Igyekszünk minél nagyobb kreativitást igénylő feladatokat adni (pl. fotó, makett készítése stb.), és örülünk annak, ha csoportmunkában dolgoznak a tanulók. A legjobb eredményeket az iskolai tehetségnapon értékeljük és mutatjuk be.

A tehetségpontokról itt olvashat bővebben.