1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2020/21

Diákok eredményei 2020/21

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2020/21-es tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Német nyelvből (I. kategória) Paták Balázs (11.c), tanára Csorbáné Tóth Irén.
Földrajzból
Tálas Soma (12.b), tanárai dr. Nánay Mihály és Sziliné Dienes Irén.
Informatikából (II. kategória: programozás) Kirchhof Barna, Peőcz Richárd, Tóth Gellért, Varga Péter és Virág Levente (12.b), felkészítő tanáraik Leitereg András (TG, VP), Sztojcsevné Fekete Mária (KB, PR, TG, VP) és Vargáné Szukics Sarolta (PR, VL).
Matematikából
(III. kategória: speciális matematika tagozatosok) Mohay Lili (11.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, valamint Rassai Erik (12.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Vizuális kultúrából Lepenye Gerda Angyalka (11.a), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.
Drámából Farkas Hanna (11.c), felkészítő tanárai Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Magyar irodalomból
Paták Balázs (11.c), felkészítő tanárai Feketéné Kovács Anikó, Kőváriné dr. Fülöp Katalin, Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Biológiából (II. kategória) Ferencz Fruzsina (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.
Fizikából
(I. kategória) Virág Levente (12.b), tanára Kürtösi Balázs.
Történelemből Csizmadia Gábor és Horváth Miklós (12.a), tanáruk dr. Nánay Mihály.

A Közép-európai Informatikai Diákolimpián (CEOI) ezüstérmes és 14. helyezett Tóth Gellért (12.b), 33. helyezett Varga Péter (12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária segítette.

A IV. Európai Fizikai Diákolimpián a magyar csapat tagja volt és dicséretben részesült Marozsák Tádé (tavalyi 12.b), felkészítő tanára Gärtner István.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjébe jutott Fodor Dóra (8.b), tanárai Besenyei Ádám és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

Az Ifjú Tudósok történelemverseny országos televíziós döntőjébe jutott Roscioni Gabriele (12.a), tanárai Kovácsik Antal és dr. Nánay Mihály.

A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjébe jutott a 8.c csapata, tagjai: Godó Loránd, Izsa Jenő, Sipos Petra és Szalma Lilien, tanáraik Kéri András, Sziliné Dienes Irén, dr. Tüdős Éva.

Az országos Vörösmarty-versmondó verseny döntőjébe jutott Mlynarik Lilla (11.d), tanára Molnárné Vámos Katalin.

Az országos felnőtt úszóbajnokságon 4×200 méteres gyorsváltóban és 4×100 méteres vegyesváltóban 1. helyezett, 400 méteres gyorsúszásban 6. helyezett Csicsáky Péter (11.a).

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjébe jutott Duchon Márton, Fadgyas Péter és Reinhardt Milán (9.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária, valamint Gardev Dániel és Hartmann Botond (10.b), tanáruk Kürtösi Balázs.

A Romanian Masters of Informatics nemzetközi programozási versenyen a magyar csapat tagjaként (197 versenyző közül) ezüstérmes és 20. helyezett Varga Péter (12.b), bronzérmes és 55. helyezett Tóth Gellért (12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária segítette.

Az ELTE Informatikai Kara által szervezett e-Hód országos online informatika versenyen a junior kategóriában (10840 versenyző közül) II. díjas (az abszolút sorrendben 5. helyezett) Hartmann Botond (10.b), tanára Kürtösi Balázs.

Az Öveges József emlékversenyen fizikából 8., matematikából 8., összetettben 5. helyezett Duchon Márton (9.b), összetettben 10. helyezett Hartmann Botond (10.b). Az Árpád csapata összetettben 6. helyezett, a csapat tagjai: Duchon Márton, Laskai Botond (9.b), Hartmann Botond és Wernsdörfer Albert (10.b). Felkészítő tanárok: Gärtner István (DM), Kürtösi Balázs (HB, WA), Tarr Levente (LB) (fizika), valamint Czinki József (WA), Kézér Ildikó (DM, LB, HB, WA), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (HB) és Sztojcsevné Fekete Mária (DM, LB) (matematika).

A 2019/20-as tanévről elhalasztott versenyek eredményei:

A Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja által szervezett országos német verseny döntőjében 6. helyezett a 11.c csapata (tagjai: Farkas Hanna, Paták Balázs, Sax Anna), 7. helyezett a 10.d csapata (tagjai: Hámori Boldizsár, Ormai Norman, Pozderka Máté), tanáruk Csorbáné Tóth Irén.

A Curie kémiaverseny országos döntőjében 1. helyezett Izsa Jenő (8.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

A Kalmár László matematikaverseny országos döntőjébe jutott Horváth Lóránt (9.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.

A Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében 28. helyezett Izsa Jenő (8.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

A Kenguru matematikaversenyen a specmatosok között 5., az abszolút sorrendben 17. helyezett Peőcz Richárd (12.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és dr. Vajda István.

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 44. helyezett Menyhárt Gellért (10.d), tanára Tajtiné Váradi Emőke.

A barcsi angolverseny országos döntőjében 15. helyezett Könye Sólyom (11.a), 17. helyezett Radnai Réka (10.a), tanáruk dr. Széllné Hajdú Indira, 18. helyezett Muhari Emma, 25. helyezett Picciano Alisia (11.b), tanáruk Belley Kinga.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében 18. helyezett és bronzdiplomás Farkas Hanna (11.c), 21. helyezett és dicséretet kapott Nagy-György Csenge (11.c), tanáruk Molnárné Vámos Katalin, felkészülésüket segítette még Csányi Levente, Feketéné Kovács Anikó, Móczárné Köves Eszter és Simon Péter.

A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 2. helyezett Tálas Soma (12.b), tanárai dr. Nánay Mihály és Sziliné Dienes Irén.

Jó tanuló, jó sportoló

Kihirdették az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által a 2020/21-es tanévre megítélt “Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíjakról és elismerő oklevelekről szóló döntést. Tanulóink közül négyen részesültek elismerésben. tovább olvasom »