1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2020/21

Diákok eredményei 2020/21

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2020/21-es tanévben.

ANGOL NYELV
Az Országos angol nyelvi verseny országos döntőjében 11. helyezett Fazekas András (9.c) és Higl Patrik (10.a), tanáruk Pápai Éva, 22. helyezett Kovács Dominik (10.b), tanára Bille-Paulik Rita.
Az angol OÁTV országos döntőjében 14. helyezett Hartmann Liza (7.a), tanára Lienhardt Krisztina.

BIOLÓGIA
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Ferencz Fruzsina (12.c), tanára Kovácsné Keszléri Erzsébet.

FIZIKA
A IV. Európai Fizikai Diákolimpián a magyar csapat tagja volt és dicséretben részesült Marozsák Tádé (tavalyi 12.b), felkészítő tanára Gärtner István.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Virág Levente (12.b), tanára Kürtösi Balázs.
Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny döntőjében 12. helyezett Godó Lóránd (8.c), tanára Gärtner István.
A Mikola Sándor országos fizikaversenyen 10. helyezett Duchon Márton (9.b), tanára Gärtner István.
Az Öveges József emlékversenyen fizikából 8., összetettben 5. helyezett Duchon Márton (9.b), összetettben 10. helyezett Hartmann Botond (10.b). Az Árpád csapata összetettben 6. helyezett, a csapat tagjai: Duchon Márton, Laskai Botond (9.b), Hartmann Botond és Wernsdörfer Albert (10.b). Felkészítő tanárok: Gärtner István (DM), Kürtösi Balázs (HB, WA), Tarr Levente (LB).
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) fizika pontversenyében 20. helyezett Seprődi Barnabás (9.b), tanára Gärtner István, a mérési pontversenyben 4. helyezett Dózsa Levente (11.b), 5. helyezett Szalai Henrietta (11.b), tanáruk Czinki József.

FÖLDRAJZ
OKTV
2. helyezett Tálas Soma (12.b), tanárai dr. Nánay Mihály és Sziliné Dienes Irén.
A Nemzeti csillagászati verseny országos döntőjében vett részt Könye Sólyom (11.a).

INFORMATIKA
A 2021. nyári 33. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) ezüstérmes  Tóth Gellért (12.b), bronzérmes Varga Péter (12.b).
A Nemzetközi Informatikai Diákolimpia magyarországi válogatóversenyén 1. helyezett Tóth Gellért (12.b), 2. helyezett Varga Péter (12.b), így mindketten bekerültek a diákolimpián induló négyfős magyar csapatba.
A 2020. nyári Közép-európai Informatikai Diákolimpián (CEOI) ezüstérmes és 14. helyezett Tóth Gellért (12.b), 33. helyezett Varga Péter (12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária és Leitereg András segítette.
OKTV
(II. kategória: programozás) 3. helyezett Varga Péter, 4. helyezett Tóth Gellért
, 42. helyezett Virág Levente, 45. helyezett Kirchhof Barna, 46. helyezett Peőcz Richárd (12.b), felkészítő tanáraik Leitereg András (TG, VP), Sztojcsevné Fekete Mária (KB, PR, TG, VP) és Vargáné Szukics Sarolta (PR, VL).
A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében 5. helyezett Hartmann Botond (10.b), 23. helyezett Reinhardt Milán (9.b), 41. helyezett Duchon Márton (9.b), részt vett még Fadgyas Péter (9.b) és Gardev Dániel (10.b). Tanáraik Kürtösi Balázs (HB, GD) és Sztojcsevné Fekete Mária (RM, DM, FP).
A Romanian Masters of Informatics nemzetközi programozási versenyen a magyar csapat tagjaként (197 versenyző közül) ezüstérmes és 20. helyezett Varga Péter (12.b), bronzérmes és 55. helyezett Tóth Gellért (12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária segítette.
Az ELTE Informatikai Kara által szervezett e-Hód országos online informatika versenyen a junior kategóriában (10840 versenyző közül) II. díjas (az abszolút sorrendben 5. helyezett) Hartmann Botond (10.b), tanára Kürtösi Balázs.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) informatika pontversenyében 2. helyezett Varga Péter (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.

KÉMIA
A Mozaik tanulmányi verseny kémia országos döntőjében 1. helyezett Izsa Jenő (8.c), felkészítő tanárai Izsáné Deák Mária és dr. Tüdős Éva.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
A dráma OKTV II. fordulójába jutott Farkas Hanna (11.c), felkészítő tanárai Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Az OKTV II. fordulójába jutott Paták Balázs (11.c), felkészítő tanárai Feketéné Kovács Anikó, Kőváriné dr. Fülöp Katalin, Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Az országos Vörösmarty-versmondó verseny döntőjében különdíjat kapott Mlynarik Lilla (11.d), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA
OKTV
(III. kategória: speciális matematika tagozatosok) 19. helyezett Mohay Lili (11.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, 29. helyezett Rassai Erik (12.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária.
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 5. helyezett (dicséretet kapott) Duchon Márton (9.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária, 19. helyezett Hartmann Botond (10.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 34. helyezett Fodor Dóra (8.b), tanárai dr. Besenyei Ádám és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 12. helyezett Varga Péter, 19. helyezett Rassai Erik (12.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária, 24. helyezett Hartmann Botond (10.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Kalmár László matematikaverseny országos döntőjében 12. helyezett Fodor Dóra (8.b), tanárai dr. Besenyei Ádám és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Dürer matematikai csapatverseny országos döntőjében 12. helyezett a 11.b csapata, tagjai Brányi Beáta, Mohay Lili és Szalai Henrietta, tanáraik Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes.
A Kenguru matematikaversenyen abszolút 9. (specmat 3.) helyezett Peőcz Richárd (12.b), abszolút 11. (specmat 5.) helyezett Tóth Gellért (12.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (PR, TG), Sztojcsevné Fekete Mária (TG) és dr. Vajda István (PR).
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) pontversenyében 1. helyezett Duchon Márton (9.b), 7. helyezett Andó Lujza (12.b), 16. helyezett Mohay Lili (11.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (AL), Czinki József (ML), Kézér Ildikó (DM), Meszlényiné Róka Ágnes (ML), Sztojcsevné Fekete Mária (DM, AL)
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 6. helyezett Fodor Dóra, 8. helyezett Simó Brigitta, 15. helyezett Bettesch Emma, 18. helyezett Bánkuti Bercel tanáraik dr. Besenyei Ádám (FD, SB, BE), Czinki József (BB), Koncz Levente (SB) és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD, BE).
Az Öveges József emlékversenyen matematikából 8., összetettben 5. helyezett Duchon Márton (9.b), összetettben 10. helyezett Hartmann Botond (10.b). Az Árpád csapata összetettben 6. helyezett, a csapat tagjai: Duchon Márton, Laskai Botond (9.b), Hartmann Botond és Wernsdörfer Albert (10.b). Felkészítő tanárok: Czinki József (WA), Kézér Ildikó (DM, LB, HB, WA), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (HB) és Sztojcsevné Fekete Mária (DM, LB).
A 2. Merklik László problémamegoldó emlékverseny országos döntőjében szerepelt a 10.b csapata (tagjai: Hartmann Botond, Gardev Dániel és Welther Károly), valamint a 9.b csapata (tagjai: Duchon Márton, Reinhardt Milán és Seprődi Barnabás), akik különdíjat is kaptak a selejtező fordulóban elért eredményükért.

NÉMET NYELV
OKTV
(I. kategória) 26. helyezett Paták Balázs (11.c), tanára Csorbáné Tóth Irén.
A német OÁTV országos döntőjében 4. helyezett Makrai-Kis Judit (8.c), tanára Kőrösmezei Sarolta.
A Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja által szervezett Országos német verseny döntőjében az A2-B1 kategóriában 1. helyezett a 9.c I. csapata (tagjai: Andrási Richárd, Mazák Eszter, Wührl Liza, 6. helyezett a 9.c II. csapata (tagjai: Göncz Bori, Papp Ágoston, Sáska Gábor), tanáruk Guoth-Fridrich Erika, 8. helyezett a 10. évfolyam csapata (tagjai Horváth Natália és Márkus Ágnes 10.c, valamint Welther Károly 10.b), tanáruk Csonka Katalin; a B2-B2+ kategóriában 5. helyezett a 10.c csapata (tagjai: Csizmadia Dávid, Gizella Gréta, Kerkuska Máté), tanáruk Magyar Margit.

RAJZ, VIZUÁLIS KULTÚRA
OKTV
16. helyezett Lepenye Gerda Angyalka (11.a), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.

TERMÉSZETTUDOMÁNY
A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjében 5. helyezett a 8.c csapata, tagjai: Godó Loránd, Izsa Jenő, Sipos Petra és Szalma Lilien, tanáraik Izsáné Deák Mária, Kéri András, Sziliné Dienes Irén, dr. Tüdős Éva.
A Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonforencián 1. helyezést ért el Erdélyi Hédi (10.c), felkészítő tanárai Ónodi Lívia és dr. Tüdős Éva.
Az I. Kárpát-medencei Kindler József-Láng István fenntartható fejlődés tanulmányi verseny országos döntőjébe jutott Bodor Albert (7.c) és Mátyás Míra (7.b), felkészítő tanáruk Kovácsné Keszléri Erzsébet.

TESTNEVELÉS, SPORT
A tájékozódási futás diákolimpia országos döntőjében 15. helyezett Soltész Abigél (8.a)
A budapesti vizes Európa-bajnokságon a szinkronúszás highlight kűr versenyszámában bronzérmes magyar válogatott tagja volt Hatala Hanna (10.d).
A felnőtt országos úszóbajnokságon 4×200 méteres gyorsváltóban és 4×100 méteres vegyesváltóban 1. helyezett, 400 méteres gyorsúszásban 6. helyezett, a junior országos úszóbajnokságon 4×100 méteres gyorsváltóban 1. helyezett, 400 méteres gyorsúszásban 3. helyezett Csicsáky Péter (11.a).
Az ifjúsági korosztályban a triatlon országos bajnokságon és a duatlon országos bajnokságon csapatban 1. helyezett, az aquatlon országos bajnokságon és a tereptriatlon országos bajnokságon egyéniben 3. helyezett Illés Gergő (11.a).
A röplabda országos bajnokságon a Vasas csapatának tagjaként az U17 korosztályban 3. helyezett, az U15 korosztályban 1. helyezett Nagy Sophia (9.b).
A vízilabda serdülő országos bajnokságon a KSI csapatának tagjaként 1. helyezett Szépfalvi Gergely (10.b).

TÖRTÉNELEM
Az OKTV II. fordulójába jutott Csizmadia Gábor és Horváth Miklós (12.a), tanáruk dr. Nánay Mihály.
A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 15. helyezett Horváth Kiara (9.a), tanára Kovácsik Antal.
Az Ifjú Tudósok történelemverseny országos televíziós döntőjében 5-8. helyezett Roscioni Gabriele (12.a), tanárai Kovácsik Antal és dr. Nánay Mihály.

Jó tanuló, jó sportoló

Kihirdették az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által a 2020/21-es tanévre megítélt “Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíjakról és elismerő oklevelekről szóló döntést. Tanulóink közül négyen részesültek elismerésben. tovább olvasom »