Főoldal » Felvétel » Felvételi előkészítő

Felvételi előkészítő

Felvételi előkészítő foglalkozások 6. és 8. osztályosoknak

Iskolánk minden évben szervez felvételi előkészítő foglalkozásokat matematikából, magyarból, angol és német nyelvből, valamint természetismeretből. A foglalkozások szeptember közepétől január végéig tartanak. A 2021/22-es tanévben szervezett előkészítőkről szóló tájékoztatónkat itt olvashatják.

Tehetséggondozó szakkör matematikából 5. osztályosoknak

Az Óbudai Árpád Gimnáziumban a 2021/2022-es tanévben is elindítjuk matematikából az ingyenes tehetséggondozó szakkört 5. osztályosoknak.
A foglalkozásokat keddenként fél 3-tól fél 4-ig tartjuk a gimnáziumban.
Első foglalkozás: 2021. szeptember 21. (kedd).
Helyszín: alagsor, A45-ös terem.
A foglalkozások témája nem épül egymásra, ezért a szakkör munkájába év közben is be lehet kapcsolódni, előzetes jelentkezés nincs.
A foglalkozásokat Számadó László tanár úr tartja.

A szakkörön a hagyományos, gondolkodtató feladatok mellett logikai feladványokkal, matematikai játékokkal is megismerkedhetnek a matematika iránt érdeklődő gyerekek. A szakkör évtizedes múltja megmutatta, hogy a különböző iskolákból érkező hasonló érdeklődésű, tehetséges gyerekek között barátságok is kialakulhatnak.
Minden érdeklődő, a matematikát szerető ötödikest szívesen lát a szakkörvezető.