Főoldal » Felvétel » Felvételi előkészítő

Felvételi előkészítő

Felvételi előkészítő foglalkozások 6. és 8. osztályosoknak

Iskolánk minden évben szervez felvételi előkészítő foglalkozásokat matematikából, magyarból, angol és német nyelvből, valamint természetismeretből. A foglalkozások szeptember közepétől január végéig tartanak. A 2018/19-es tanévben szervezett előkészítőkről szóló tájékoztatónkat itt olvashatják.

Tehetséggondozó szakkör matematikából 5. osztályosoknak

Az Óbudai Árpád Gimnáziumban a 2018/19-es tanévben is elindítjuk matematikából az ingyenes tehetséggondozó szakkört 5. osztályosoknak.
A foglalkozásokat csütörtökönként fél 3-tól fél 4-ig tartjuk a gimnáziumban.
Első foglalkozás: 2018. szeptember 20.
A szakkör munkájába év közben is be lehet kapcsolódni, előzetes jelentkezés nincs.

A foglalkozásokat Számadó László tanár úr tartja.

A szakkörön matematikai játékokkal, logikai feladványokkal ismerkedhetnek meg a matematika iránt érdeklődő gyerekek. Természetesen a hagyományos, gondolkodtató feladványokra is sor kerül, így ezek az alkalmak az éppen aktuális matematikaversenyekre is felkészítést jelentenek.

A szakkör évtizedes múltja megmutatta, hogy a különböző iskolákból érkező hasonló érdeklődésű, tehetséges gyerekek között barátságok is kialakulhatnak.
Minden érdeklődő, a matematikát szerető ötödikest szívesen lát a szakkörvezető.