1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2019/20

Diákok eredményei 2019/20

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2019/20-as tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Angolból (I. kategória) 26. helyezett Németh Emília Róza (12.a), tanára Lienhardt Krisztina.
Drámából
7. helyezett Kamuthy Maja, 10. helyezett Erdélyi Flóra (11.c), tanáruk Molnárné Vámos Katalin.
Fizikából
(II. kategória) 1. helyezett Marozsák Tádé (12.b), tanára Gärtner István.
Földrajzból
17. helyezett Tálas Soma (11.b), tanárai dr. Nánay Mihály és Sziliné Dienes Irén.
Informatikából
(II. kategória: programozás) 1. helyezett Varga Péter (11.b), 7. helyezett Tóth Gellért (11.b), 27. helyezett Rátki Barnabás (12.b), 44. helyezett Bánlaki Artúr (11.b), tanáraik Sztojcsevné Fekete Mária (VP, TG, BA) és Kürtösi Balázs (RB).
Matematikából (III. kategória: speciális matematika tagozatosok) 17. helyezett Marozsák Tádé (12.b), 27. helyezett Varga Péter, 31. helyezett Peőcz Richárd, 43. helyezett Rassai Erik (11.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (PR, RE, VP), Meszlényiné Róka Ágnes (MT), Számadó László (MT), Sztojcsevné Fekete Mária (RE, VP) és dr. Vajda István (PR).
Németből (I. kategória) 23. helyezett Rudnai Emma (12.d), tanára Magyar Margit.
Vizuális kultúrából 23. helyezett Létai Laura (11.c), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.
(A március 13-a utáni időpontra kitűzött döntők esetében a versenybizottságok az előző fordulókban elért eredmények alapján állapítják meg a versenyek végeredményét.)

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Németből (I. kategória) Merth Borbála (12.d), tanára Magyar Margit.
Fizikából (I. kategória) Bánóczy Gergő (11.d), tanára Gärtner István.
Matematikából
 (II. kategória: általános tantervűek) Szigeti Donát (12.d), tanára Gyanó Éva.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 9. helyezett Fodor Dóra, 21. helyezett Csintalan Orsolya, 24. helyezett Farkas Krisztina, 39. helyezett Takács Dávid (7.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta (CsO, FK, FD, TD), Blumenau-Szabó Zsuzsanna (CsO, FK, FD, TD), Koncz Levente (CsO, FK, TD) és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD).

A Less Nándor földrajzversenyen 9. helyezett Dudik Sára (9.d), tanára dr. Nánay Mihály.

Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjébe jutott Mohay Lili (10.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes.

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében (1. korcsoport) 11. helyezett Reinhardt Milán, 17. helyezett Fadgyas Péter, 24. helyezett Duchon Márton (8.b); (2. korcsoport) 13. helyezett Hartmann Botond, részt vett még a döntőben Gere Gábor és Varga Sebestyén (9.b), valamint Fodor Róbert és Horváth Ábel (10.b); (3. korcsoport) 11. helyezett Peőcz Richárd (11.b), 27. helyezett Szalay-Tóth Gábor (12.b). Tanáraik: Kürtösi Balázs (HB, GG), Sztojcsevné Fekete Mária (DM, FP, RM, VS, FR, HÁ, SzTG) és Vargáné Szukics Sarolta (PR).

A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjébe jutott Csintalan Orsolya (7.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Koncz Levente, valamint Virág Levente (11.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és dr. Vajda István.

A Bolyai matematika csapatverseny (9-12. évfolyam) országos döntőjében 2. helyezett a Pitagoraszi számnégyes nevű csapat. Tagjai: Peőcz Richárd, Rassai Erik, Varga Péter és Virág Levente (11.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária és dr. Vajda István.

A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjébe jutott Szentkuti András (7.a), tanárai dr. Szendi Emma és Csóri Bianka, valamint Vankó Dániel (8.c) és Boér Zoltán (10.c), tanáruk Kovácsik Antal.

A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny országos döntőjébe jutott és Kiemelt Arany minősítést kapott az Óraközi Szünet énekegyüttes (tagjai: Husi Kitti 12.c, Nagy Dóra Hanna 12.a és Szűcs Tamás 12.b), felkészítő tanáruk Orosz Erzsébet, valamint a Rézsarkantyós énekegyüttes (tagjai: Fodor Ágoston, Kovács Dominik, Terényi Gergő és Vankó Lóránt 9.b, Dózsa Levente 10.b, Boér Zoltán és Mravinac Bálint 10.c), felkészítő tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.

A Horváth Mihály történelemverseny országos döntőjébe jutott Gizella Gréta (9.c), tanára dr. Szendi Emma.

A Kovács János földrajzverseny országos döntőjébe jutott Tálas Soma (11.b), tanárai dr. Nánay Mihály és Sziliné Dienes Irén.

A barcsi angolverseny országos döntőjébe jutott Radnai Réka (9.a) és Könye Sólyom (10.a), tanáruk dr. Széllné Hajdú Indira, valamint Muhari Emma és Picciano Alisia (10.b), tanáruk Belley Kinga.

A Tűzön-vízen át földrajzverseny országos döntőjében 1. helyezett Sáska Gábor (8.c), tanára Sziliné Dienes Irén.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjébe jutott Gábeli Gréta (10.a), valamint Farkas Hanna és Nagy-György Csenge (10.c). Felkészítő tanáraik: Csányi Levente, Feketéné Kovács Anikó, Móczárné Köves Eszter, Molnárné Vámos Katalin és Simon Péter.

A IX. Ferenczy György zongoraversenyen I. díjat nyert Hegyi Botond András (7.c).

A Bolyai matematika csapatverseny (7-8. évfolyam) országos döntőjében 19. helyezett a Kell nevű csapat. Tagjai: Bodzay Barnabás, Czotter Benedek, Ferencsik Zsombor és Németh Zsombor (8.b), tanáraik Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.

A Kínában megrendezett kajak-kenu maratoni világbajnokságon felnőtt kenu egyesben 9. helyezett Horváth Márton (12.b).

Az Öveges József emlékversenyen fizikából 1. helyezett, matematikból 3. helyezett, összetettben 1. helyezett Hartmann Botond (9.b), tanárai Kürtösi Balázs (fizika), valamint Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (matematika).

Az Izsák Gyula komplex természettudományi versenyen 6. helyezett és a programozás kategória különdíjasa Varga Péter, 12. helyezett Peőcz Richárd (11.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Kürtösi Balázs, Sztojcsevné Fekete Mária, dr. Vajda István és Vargáné Szukics Sarolta.

A júliusi bulgáriai U15 vízilabda Európa-bajnokságon győztes magyar válogatott tajga volt Szépfalvi Gergely (9.b).

A júliusi győri junior (U19) kézilabda Európa-bajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Tóth Nikolett (12.b).

A júliusi franciaországi U23 kajak-kenu Európa-bajnokságon kenu egyesben 6. helyezett Horváth Márton (12.b).

A júliusi bakui Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) az úszásban 3. helyezett 4×100-as női gyorsváltó tagja volt Tankó Beatrix (9.b).

Árpádos győzelem a fizika és az informatika OKTV-n

A 2019/20-as tanév Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyein két tantárgyból is árpádos győzelem született. A fizika OKTV II. kategóriájának győztese Marozsák Tádé, 12.b osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Gärtner István. Az informatika OKTV II. kategóriájának (programozás) győztese pedig Varga Péter, 11.b osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Sztojcsevné Fekete Mária. tovább olvasom »

Jó tanuló, jó sportoló

November 5-én adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül kilencen részesültek az elismerésben. tovább olvasom »