1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2021/22

Diákok eredményei 2021/22

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2021/22-es tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe jutottak:
Filozófiából 10. helyezett Yasar Bence (12.c), tanára Simon Péter.
Drámából 
5. helyezett Farkas Hanna (12.c), tanárai Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Magyar irodalomból 19. helyezett Paták Balázs (12.c), felkészítő tanárai Molnárné Vámos Katalin, Móczárné Köves Eszter, Kőváriné dr. Fülöp Katalin és Feketéné Kovács Anikó.
Fizikából
(I. kategória) 12. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanára Kürtösi Balázs.
Francia nyelvből
(I. kategória) 9. helyezett Paták Balázs (12.c), tanára Szebenyi Katalin.
Angol nyelvből (I. kategória) 16. helyezett Radnai Réka (11.a), 26. helyezett Nagy Dorina (11.a), tanáruk dr. Széllné Hajdú Indira.
Német nyelvből
(I. kategória) 10. helyezett Ormai Norman (11.d), 20. helyezett Paták Balázs (12.c), tanáruk Csorbáné Tóth Irén.
Informatikából (II. kategória: programozás) 25. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanára Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Filozófiából Szrebro Barbara (12.c) és Veress Vivien (12.a), tanáruk Simon Péter.
Drámából
 Csépe Emma (11.d), tanárai Feketéné Kovács Anikó, Kőváriné dr. Fülöp Katalin és Móczárné Köves Eszter.
Művészettörténetből Dózsa Levente (12.b), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.
Angol nyelvből (I. kategória) Higl Patrik (11.a), tanára Pápai Éva, valamint Muhari Emma (12.b) és Picciano Alisia (12.b), tanáruk Belley Kinga.
Német nyelvből
(I. kategória) Fazekas Tamás (12.b), Gizella Gréta (11.c), Parádi Enikő (12.d) és Zsámbokréty Zsófia (11.c), tanáraik Csonka Katalin (FB) és Magyar Margit (GG, PE, ZsZs).
Informatikából (II. kategória: programozás) Gere Gábor (11.b), tanárai Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs, valamint Varga Sebestyén (11.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
Földrajzból Rosza Réka (12.a), tanára dr. Nánay Mihály.

Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 11. helyezett  Wang Kehan Ricsi, 13. helyezett Fodor Dóra, 24. helyezett Seprődi Lili (9.b), tanáraik dr. Besenyei Ádám (FD, SL, WK), Koncz Levente (SL, WK) és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD).

A Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázaton ezüst minősítést kapott Harangozó Zsombor (11.a), tanára Feketéné Kovács Anikó.

A junior kosárlabda országos bajnokságon a Vasas Akadémia csapatával 3. helyezett Van Rijs Dóra és Van Rijs Luca (11.b)

A Szabari Krisztina német fordítói verseny országos döntőjébe jutott Paták Balázs (12.c), tanára Csorbáné Tóth Irén.

A Curie kémia emlékverseny országos döntőjében 11. helyezett Izsa Jenő (9.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

Az országos Mozaik internetes kémia tanulmányi versenyen 1. helyezett Izsa Jenő (9.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

Az ifjúsági vízilabda országos bajnokságon a KSI csapatával 1. helyezett Szépfalvi Gergely (11.b).

A Országos spanyol nyelvű vers- és prózamondó versenyen 5. helyezett Horváth Kiara (10.a), tanára Béla Krisztina, különdíjas Ollár Noémi (9.a), tanára Kárpáti Attila.

Az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által meghirdetett Lengyel-magyar történelmi csapatverseny országos döntőjében 3. helyezett a 11. évfolyam csapata. A csapat tagjai: Ádám Dóra (11.c), Dovala Dominik (11.d), Kirchhof Lilla (11.c) és Szlávy Kata (11.d), tanáraik dr. Nánay Mihály (ÁD, DD, KL, SzK), Németh Réka (DD, SzK) és dr. Szendi Emma (ÁD, KL).

A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 5. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), tanára Gärtner István.

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében 21. helyezett Reinhardt Milán, 43. helyezett Fadgyas Péter (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária, 24. helyezett Gardev Dániel (11.b), tanárai Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs.

A Pénzmúzeum és a Pénziránytű Alapítvány által kiírt BankCode pénzügyi-gazdasági verseny országos döntőjében 6. helyezett a 9.d csapata. A csapat tagjai: Gyóni-Maksa Levente, Légrádi Lázár és Nagy Vince, felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

A fiatalon elhunyt volt diákunk emlékére megrendezett Merklik László problémamegoldó verseny országos döntőjében 2. helyezett a 10.b csapata. A csapat tagjai: Fadgyas Péter, Reinhardt Milán és Seprődi Barnabás, tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.

A “Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny országos döntőjében az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíjában részesült Bendzsa Zsófia Toyoko (12.c), tanára Móczárné Köves Eszter.

Az országos felnőtt úszóbajnokságon a 4×200 méteres női gyorsváltóban 2. helyezett, a 4×100 méteres női gyorsváltóban és a 4×100 méteres mix gyorsváltóban 3. helyezett Tankó Beatrix (11.b).

A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 15. helyezett Pázmándi Renáta (7.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária, 33. helyezett Halmos Balázs (7.c), tanára Izsáné Deák Mária, 28. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna. Részt vett még a döntőben Bognár Gábor (7.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária.

Az Országos Erdészeti Egyesület által meghirdetett “Bennünk az erdő!” középiskolai erdőismereti versenyen 2. helyezett a 11.b csapata. A csapat tagjai: Karádi Virág, Komm Sára és Schleier Anna, felkészítő tanáruk Magainé Bene Zsuzsanna.

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 2. helyezett Godó Loránd (9.c), 10. helyezett Izsa Jenő (9.c), tanáruk Kéri András, 13. helyezett Rosza Réka (12.c), tanára dr. Nánay Mihály.

Az angol OÁTV országos döntőjébe jutott Hartmann Liza (8.a), tanára Lienhardt Krisztina.

A “Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny országos döntőjében a legjobb 16 versenyző kapott arany Kazinczy-jelvényt, köztük Pesztericz Dóra (8.a), tanárai Kőváriné dr. Fülöp Katalin, dr. Gizelláné Neubauer Babett, Móczárné Köves Eszter.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronzdiplomát kapott Selmeczi Márta (10.d), dicséretben részesült Petrov Sára (10.a) és Szabó Lili (9.c), felkészítette őket a magyar munkaközösség.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjébe jutott Gradsack Márk (8.a), tanára Gyanó Éva.

A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 17. helyezett Fodor Dóra (9.b), tanára Kovácsik Antal.

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjében 7. helyezett Buday Gergely (10.c), tanára Csányi Levente.

A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 5. helyezett Sax Anna (12.c), tanára dr. Nánay Mihály. Szintén bejutott a döntőbe, de nem tudott azon részt venni jutott Sáska Gábor (10.c), tanára Sziliné Dienes Irén.

A Fodor József biológiaverseny országos döntőjében 8. helyezett Berényi Dominik (12.d), tanárai Kéri András, Kovácsné Keszléri Erzsébet és Tarlós Péter.

A “Földgömb” földrajzverseny országos döntőjében 13. helyezett a Buday GergelySáska Gábor (10.c) páros, tanáruk Sziliné Dienes Irén.

A Nemes Tihamér alkalmazói verseny országos döntőjébe jutott Pazicski Balázs (9.a), tanára Vargáné Szukics Sarolta.

A Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny országos döntőjében 7. helyezett Sax Anna (12.c), tanára dr. Nánay Mihály.

Az Országos angol nyelvi verseny országos döntőjébe jutott Horváth Kiara (10.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira, valamint Robert Amelie (10.b), tanára Belley Kinga.

A fedettpályás U18 országos atlétikai bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Gyóni-Maksa Levente (9.d).

A fedettpályás U16 országos atlétikai bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (8.b).

Az Athletica Galactica országos csillagászati verseny döntőjébe jutott Balikó Virág (12.b).

Az “Ifjú Tudósok” tudományos középiskolai vetélkedő magyar irodalom tudományterületi országos televíziós döntőjébe jutott Paták Balázs (12.c), felkészítő tanárai dr. Gizelláné Neubauer Babett, Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.

Az Országos vers- és prózaíró, fotó és diaporáma versenyen vers kategóriában 1. helyezett Fiar Mitra (12.c), tanárai Molnárné Vámos Katalin és Móczárné Köves Eszter.

Az e-Hód informatikai és számítógép-készség versenyen 9. helyezett Terényi Gergely (11.b), 10. helyezett Haraszti Ádám (7.c), tanáruk Gedeon Veronika.

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 11. helyezett a PapagáLY nevű csapat, tagjai: Baracsi Levente, Halmos Balázs, Stahl Márton és Térmeg Balázs (7.c), tanáruk Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A rövidpályás úszó országos bajnokságon a 4×50 méteres, a 4×100 méteres és a 4×200 méteres gyorsváltóban az UTE csapatának tagjaként 2. helyezett Tankó Beatrix (11.b).

A tatai Öveges József emlékversenyen matematikából 3., fizikából 5., összetettben 4. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), matematikából 7. helyezett Laskai Botond (10.b), matematikából 8. helyezett Fodor Dóra (9.b). A csapatversenyben 7. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium, a csapat tagja volt még Seprődi Lili (9.b). Felkészítő tanárok: Besenyei Ádám (FD, SL), Gärtner István (SB), Kézér Ildikó (LB, SB), Koncz Levente (SL), Kozma Sándor (SL), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD), Sztojcsevné Fekete Mária (LB, SB), Tarr Levente (FD, LB).

Az Izsák Imre Gyula komplex természettudományi versenyen 8. helyezett és programozásból különdíjas Hartmann Botond, 13. helyezett Gardev Dániel (11.b), tanáraik Gedeon Veronika, Kézér Ildikó, Kürtösi Balázs és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (matematika).

Az izraeli vízilabda U20-as világbajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt Telek Dorottya, 2019-ben érettségizett diákunk.

A lábtenisz U21-es világbajnokságon egyéniben 4. helyezett Koltai Marcell (12.d).

Az országos kötélugró csapatbajnokságon páros duplázás és páros szabadon választott gyakorlat versenyszámokban 1. helyezett Hilbert Petra (12.d).

Az atlétika U16-os országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (8.b).

A máltai vízilabda U17-es Európa-bajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt Szépfalvi Gergely (11.b).

A nyári röplabda U16-os Európa-bajnokságon 7. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (9.d) és Nagy Sophie (10.b).

A nyári korfball U15-ös Európa-bajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Nagy Viktória (9.b).

A nyári 33. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) ezüstérmes  Tóth Gellért (tavalyi 12.b), bronzérmes Varga Péter (tavalyi 12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária és Leitereg András segítette.

Jó tanuló, jó sportoló

December 10-én adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül kilencen részesültek az elismerésben. tovább olvasom »