Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2021/22

Diákok eredményei 2021/22

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2021/22-es tanévben.
Az oldalt folyamatosan frissítjük.

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutottak:
Földrajzból Rosza Réka (12.a), tanára dr. Nánay Mihály.

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjébe jutott a PapagáLY nevű csapat, tagjai: Baracsi Levente, Halmos Balázs, Stahl Márton és Térmeg Balázs (7.c), tanáruk Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A rövidpályás úszó országos bajnokságon a 4×50 méteres, a 4×100 méteres és a 4×200 méteres gyorsváltóban az UTE csapatának tagjaként 2. helyezett Tankó Beatrix (11.b).

A tatai Öveges József emlékversenyen matematikából 3., fizikából 5., összetettben 4. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), matematikából 7. helyezett Laskai Botond (10.b), matematikából 8. helyezett Fodor Dóra (9.b). A csapatversenyben 7. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium, a csapat tagja volt még Seprődi Lili (9.b). Felkészítő tanárok: Besenyei Ádám (FD, SL), Gärtner István (SB), Kézér Ildikó (LB, SB), Koncz Levente (SL), Kozma Sándor (SL), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD), Sztojcsevné Fekete Mária (LB, SB), Tarr Levente (FD, LB).

Az Izsák Imre Gyula komplex természettudományi versenyen 8. helyezett és programozásból különdíjas Hartmann Botond, 13. helyezett Gardev Dániel (11.b), tanáraik Gedeon Veronika, Kézér Ildikó, Kürtösi Balázs és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (matematika).

Az izraeli vízilabda U20-as világbajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt Telek Dorottya, 2019-ben érettségizett diákunk.

A lábtenisz U21-es világbajnokságon egyéniben 4. helyezett Koltai Marcell (12.d).

Az országos kötélugró csapatbajnokságon páros duplázás és páros szabadon választott gyakorlat versenyszámokban 1. helyezett Hilbert Petra (12.d).

Az atlétika U16-os országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (8.b).

A máltai vízilabda U17-es Európa-bajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt Szépfalvi Gergely (11.b).

A nyári röplabda U16-os Európa-bajnokságon 7. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (9.d) és Nagy Sophie (10.b).

A nyári korfball U15-ös Európa-bajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Nagy Viktória (9.b).

A nyári 33. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) ezüstérmes  Tóth Gellért (tavalyi 12.b), bronzérmes Varga Péter (tavalyi 12.b). Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária és Leitereg András segítette.