1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2021/22

Diákok eredményei 2021/22

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2021/22-es tanévben.

ANGOL NYELV
OKTV
(I. kategória) 16. helyezett Radnai Réka (11.a), 26. helyezett Nagy Dorina (11.a), tanáruk dr. Széllné Hajdú Indira.
Az OKTV (I. kategória) 2. fordulójába jutott Higl Patrik (11.a), tanára Pápai Éva, valamint Muhari Emma (12.b) és Picciano Alisia (12.b), tanáruk Belley Kinga.
Az angol OÁTV országos döntőjében 11. helyezett Hartmann Liza (8.a), tanára Lienhardt Krisztina.
A barcsi Országos angol nyelvi verseny országos döntőjében 2. helyezett Horváth Kiara (10.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira, 15. helyezett Robert Amelie (10.b), tanára Belley Kinga.

BIOLÓGIA
A Fodor József biológiaverseny országos döntőjében 8. helyezett Berényi Dominik (12.d), tanárai Kéri András, Kovácsné Keszléri Erzsébet és Tarlós Péter.
Az Országos Erdészeti Egyesület által meghirdetett “Bennünk az erdő!” középiskolai erdőismereti versenyen 2. helyezett a 11.b csapata. A csapat tagjai: Karádi Virág, Komm Sára és Schleier Anna, felkészítő tanáruk Magainé Bene Zsuzsanna.

FIZIKA
OKTV
(I. kategória) 12. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanára Kürtösi Balázs.
A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 5. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), tanára Gärtner István.
A tatai Öveges József emlékversenyen fizikából 5. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), tanára Gärtner István (SB).

FILOZÓFIA
OKTV
10. helyezett Yasar Bence (12.c), tanára Simon Péter.
Az OKTV 2. fordulójába jutott Szrebro Barbara (12.c) és Veress Vivien (12.a), tanáruk Simon Péter.

FÖLDRAJZ
Az OKTV 2. fordulójába jutott Rosza Réka (12.a), tanára dr. Nánay Mihály.
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 2. helyezett Godó Loránd (9.c), 10. helyezett Izsa Jenő (9.c), tanáruk Kéri András, 13. helyezett Rosza Réka (12.c), tanára dr. Nánay Mihály.
A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 5. helyezett Sax Anna (12.c), tanára dr. Nánay Mihály. Szintén bejutott a döntőbe, de nem tudott azon részt venni Sáska Gábor (10.c), tanára Sziliné Dienes Irén.
A Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny országos döntőjében 7. helyezett Sax Anna (12.c), tanára dr. Nánay Mihály.
A “Földgömb” földrajzverseny országos döntőjében 13. helyezett a Buday GergelySáska Gábor (10.c) páros, tanáruk Sziliné Dienes Irén.
Az Athletica Galactica országos csillagászati verseny döntőjébe jutott Balikó Virág (12.b).

FRANCIA NYELV
OKTV
(I. kategória) 9. helyezett Paták Balázs (12.c), tanára Szebenyi Katalin.

INFORMATIKA
OKTV
(II. kategória: programozás) 25. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanára Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs.
Az OKTV (II. kategória: programozás) 2. fordulójába jutott Gere Gábor (11.b), tanárai Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs, valamint Varga Sebestyén (11.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében 21. helyezett Reinhardt Milán, 43. helyezett Fadgyas Péter (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária, 24. helyezett Gardev Dániel (11.b), tanárai Gedeon Veronika és Kürtösi Balázs.
A fiatalon elhunyt volt diákunk emlékére megrendezett Merklik László problémamegoldó verseny országos döntőjében 2. helyezett a 10.b csapata. A csapat tagjai: Fadgyas Péter, Reinhardt Milán és Seprődi Barnabás, tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
Az e-Hód informatikai és számítógép-készség versenyen 9. helyezett Terényi Gergely (11.b), 10. helyezett Haraszti Ádám (7.c), tanáruk Gedeon Veronika.

KÉMIA
A Curie kémia emlékverseny országos döntőjében 11. helyezett Izsa Jenő (9.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.
Az országos Mozaik internetes kémia tanulmányi versenyen 1. helyezett Izsa Jenő (9.c), felkészítő tanárai dr. Tüdős Éva és Izsáné Deák Mária.

KOMPLEX TERMÉSZETTUDOMÁNY
Az Izsák Imre Gyula komplex természettudományi versenyen 8. helyezett és programozásból különdíjas Hartmann Botond, 13. helyezett Gardev Dániel (11.b), tanáraik Gedeon Veronika, Kézér Ildikó, Kürtösi Balázs és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
Dráma OKTV 
5. helyezett Farkas Hanna (12.c), tanárai Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
OKTV 19. helyezett Paták Balázs (12.c), felkészítő tanárai Molnárné Vámos Katalin, Móczárné Köves Eszter, Kőváriné dr. Fülöp Katalin és Feketéné Kovács Anikó.
A dráma OKTV 2. fordulójába jutott Csépe Emma (11.d), tanárai Feketéné Kovács Anikó, Kőváriné dr. Fülöp Katalin és Móczárné Köves Eszter.
Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronzdiplomát kapott Selmeczi Márta (10.d), dicséretben részesült Petrov Sára (10.a) és Szabó Lili (9.c), felkészítette őket a magyar munkaközösség.
A “Szép magyar beszéd” Kazinczy-verseny országos döntőjében a legjobb 16 versenyző kapott arany Kazinczy-jelvényt, köztük Pesztericz Dóra (8.a), tanárai Kőváriné dr. Fülöp Katalin, dr. Gizelláné Neubauer Babett, Móczárné Köves Eszter. Az országos döntőben az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíjában részesült Bendzsa Zsófia Toyoko (12.c), tanára Móczárné Köves Eszter.
Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjében 7. helyezett Buday Gergely (10.c), tanára Csányi Levente.
A Bolyai anyanyelvi csapatverseny országos döntőjében 11. helyezett a PapagáLY nevű csapat, tagjai: Baracsi Levente, Halmos Balázs, Stahl Márton és Térmeg Balázs (7.c), tanáruk Kőváriné dr. Fülöp Katalin.
Az “Ifjú Tudósok” tudományos középiskolai vetélkedő magyar irodalom tudományterületi országos televíziós döntőjébe jutott Paták Balázs (12.c), felkészítő tanárai dr. Gizelláné Neubauer Babett, Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.
Az Országos vers- és prózaíró, fotó és diaporáma versenyen vers kategóriában 1. helyezett Fiar Mitra (12.c), tanárai Molnárné Vámos Katalin és Móczárné Köves Eszter.
A Kárpát-medencei középiskolás irodalmi pályázaton ezüst minősítést kapott Harangozó Zsombor (11.a), tanára Feketéné Kovács Anikó.

MATEMATIKA
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 11. helyezett  Wang Kehan Ricsi, 13. helyezett Fodor Dóra, 24. helyezett Seprődi Lili (9.b), tanáraik dr. Besenyei Ádám (FD, SL, WK), Koncz Levente (SL, WK) és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD).
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjébe jutott Gradsack Márk (8.a), tanára Gyanó Éva.
A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 15. helyezett Pázmándi Renáta (7.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária, 33. helyezett Halmos Balázs (7.c), tanára Izsáné Deák Mária, 28. helyezett Hartmann Botond (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna. Részt vett még a döntőben Bognár Gábor (7.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária.
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 6. helyezett Pázmándi Renáta (7.b), tanárai Blumenau-Szabó Zsuzsanna és Sztojcsevné Fekete Mária, 8. helyezett Bogdán Balázs, 11. helyezett Csikai Anna (8.b), tanáraik Meszlényiné Róka Ágnes és Számadó László.
A tatai Öveges József emlékversenyen matematikából 3., fizikából 5., összetettben 4. helyezett Seprődi Barnabás (10.b), matematikából 7. helyezett Laskai Botond (10.b), matematikából 8. helyezett Fodor Dóra (9.b). A csapatversenyben 7. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium, a csapat tagja volt még Seprődi Lili (9.b). Felkészítő tanárok: Besenyei Ádám (FD, SL), Gärtner István (SB), Kézér Ildikó (LB, SB), Koncz Levente (SL), Kozma Sándor (SL), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (FD), Sztojcsevné Fekete Mária (LB, SB), Tarr Levente (FD, LB).
A Pénzmúzeum és a Pénziránytű Alapítvány által kiírt BankCode pénzügyi-gazdasági verseny országos döntőjében 6. helyezett a 9.d csapata. A csapat tagjai: Gyóni-Maksa Levente, Légrádi Lázár és Nagy Vince, felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

MŰVÉSZETTÖRTÉNET
A művészettörténet OKTV 2. fordulójába jutott Dózsa Levente (12.b), tanára Svarczné Micheller Erzsébet.

NÉMET NYELV
OKTV
(I. kategória) 10. helyezett Ormai Norman (11.d), 20. helyezett Paták Balázs (12.c), tanáruk Csorbáné Tóth Irén.
Az OKTV (I. kategória) 2. fordulójába jutott Fazekas Tamás (12.b), Gizella Gréta (11.c), Parádi Enikő (12.d) és Zsámbokréty Zsófia (11.c), tanáraik Csonka Katalin (FB) és Magyar Margit (GG, PE, ZsZs).
A Szabari Krisztina német fordítói verseny országos döntőjében 1. helyezett Paták Balázs (12.c), tanára Csorbáné Tóth Irén.

SPANYOL NYELV
A Országos spanyol nyelvű vers- és prózamondó versenyen 5. helyezett Horváth Kiara (10.a), tanára Béla Krisztina, különdíjas Ollár Noémi (9.a), tanára Kárpáti Attila.

TESTNEVELÉS, SPORT
A 2022-es U18-as vízilabda világbajnokságon győztes, a 2021-es U17-es Európa-bajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt, valamint ifjúsági vízilabda országos bajnokságon a KSI csapatával 1. helyezett Szépfalvi Gergely (11.b).
A budapesti vizes világbajokságon a szinkronúszás szabad kombinációs csapatversenyében 8. helyezett, a highlight kűrben 11. helyezett, a római úszó Európa-bajnokságon a highlight kűrben 4. helyezett, a szabad kombinációs csapatversenyben 6. helyezett magyar válogatott tagja volt Hatala Hanna (11.d).
A görögországi kosárlabda U18-as Európa-bajnokságon 11. helyezett magyar válogatott tagja volt Van Rijs Dóra (11.b).
A bulgáriai kosárlabda U16-os B-divíziós Európa-bajnokságon 13. helyezett magyar válogatott tagja volt Kiss-Leizer Gergő (9.b).
Az ifjúsági akrobatikus torna országos bajnokságon női hármasban 3. helyezett Török Zsófia (11.c).
A vívás diákolimpián női kard egyéniben 3. helyezett Erdélyi Hédi (11.c), női kardcsapatban 2. helyezett az Árpád Gimnázium, a csapat tagjai: Erdélyi Hédi (11.c), Erdélyi Dorina és Mohácsi Rézi (7.b).
A vívás országos bajnokságon újonc női kardcsapatban 3. helyezett Erdélyi Dorina (7.b).
Az ifjúsági kézilabda országos bajnokságon a Ferencváros csapatával 3. helyezett Siklós-Szondi Bence (11.c).
A junior (U18) kosárlabda országos bajnokságon a Vasas Akadémia csapatával 3. helyezett Van Rijs Dóra és Van Rijs Luca (11.b)
A kadett (U16) kosárlabda országos bajnokságon a Vasas Akadémia csapatával 7. helyezett Kiss-Leizer Gergő (9.b), akit beválasztottak a bajnokság All Star csapatába.
A röplabda U17-es országos bajnokságon a Vasas csapatával 2. helyezett, az U19-es országos bajnokságon 3. helyezett Nagy Sophia (10.b).
A 2021-es röplabda U16-os Európa-bajnokságon 7. helyezett, a 2022-es röplabda U17-es Európa-bajnokságon 10. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (9.d) és Nagy Sophia (10.b).
Az országos felnőtt úszóbajnokságon a 4×200 méteres női gyorsváltóban 2. helyezett, a 4×100 méteres női gyorsváltóban és a 4×100 méteres mix gyorsváltóban az UTE csapatának tagjaként 3. helyezett Tankó Beatrix (11.b).
A rövidpályás úszó országos bajnokságon a 4×50 méteres, a 4×100 méteres és a 4×200 méteres gyorsváltóban az UTE csapatának tagjaként 2. helyezett Tankó Beatrix (11.b).
A fedettpályás U18 országos atlétikai bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Gyóni-Maksa Levente (9.d).
A fedettpályás U16 országos atlétikai bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (8.b).
Az atlétika U16-os országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Fadgyas Vilmos (8.b).
A lábtenisz U21-es világbajnokságon egyéniben 4. helyezett Koltai Marcell (12.d).
Az országos kötélugró csapatbajnokságon páros duplázás és páros szabadon választott gyakorlat versenyszámokban 1. helyezett Hilbert Petra (12.d).
A nyári korfball U15-ös Európa-bajnokságon győztes magyar válogatott tagja volt Nagy Viktória (9.b).
Az izraeli vízilabda U20-as világbajnokságon 3. helyezett magyar válogatott tagja volt Telek Dorottya, 2019-ben érettségizett diákunk.
A 2022-es sakkolimpián 8. helyezett magyar válogatott tagja volt Kántor Gergely, 2018-ban érettségizett diákunk.

TÖRTÉNELEM
A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 17. helyezett Fodor Dóra (9.b), tanára Kovácsik Antal.
Az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által meghirdetett Lengyel-magyar történelmi csapatverseny országos döntőjében 3. helyezett a 11. évfolyam csapata. A csapat tagjai: Ádám Dóra (11.c), Dovala Dominik (11.d), Kirchhof Lilla (11.c) és Szlávy Kata (11.d), tanáraik dr. Nánay Mihály (ÁD, DD, KL, SzK), Németh Réka (DD, SzK) és dr. Szendi Emma (ÁD, KL).

 

Jó tanuló, jó sportoló

December 10-én adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül kilencen részesültek az elismerésben. tovább olvasom »