1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2018/19

Diákok eredményei 2018/19

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2018/19-es tanévben.

ANGOL NYELV
Az OKTV (I. kategória) 2. fordulójába jutott Németh Emilia (11.a), tanára Lienhardt Krisztina.
A barcsi országos angol nyelvi verseny országos döntőjében 17. helyezett Muhari Emma (9.b), tanára Paulik Rita.
A Jane Haining angolverseny országos döntőjében 1. helyezett Pávó Anna Zsófia (8.a), tanára dr. Széllné Hajdú Indira. 4. helyezett Radnai Réka (8.a), 5. helyezett Higl Patrik (8.a), dicséretet kapott Kovács Marcell (8.a) és Kovács Dominik (8.b), tanáraik Pápai Éva (BD, HP, KM), Paulik Rita (KD) és dr. Széllné Hajdú Indira (RR).

BIOLÓGIA
OKTV
(II. kategória) 42. helyezett Bereti Szanna (12.d), tanárai Kis Róbert és Tarlós Péter.
Az OKTV (II. kategória) 2. fordulójába jutott Bojtor Bence (12.a), tanára Kis Róbert.

ÉNEK-ZENE
A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny országos döntőjében Kiemelt Arany minősítést szerzett az “Óraközi szünet” népdalegyüttes. Tagjai: Berényi Dorka (10.b), Pásztor Csilla, Nagy Dóra Hanna, Németh Emília (11.a), Husi Kitti (11.c) és Boda Dorka (12.a), felkészítő tanáruk Orosz Erzsébet.
Az országos Éneklő Ifjúság versenyen arany minősítést kapott a nagykórus, tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.
Az országos Rajeczky Benjámin gregorián- és népdalének-, népi hangszeres versenyen a hetedikes kiskórus arany, a 9.a osztályosok lánykórusa pedig ezüst minősítést kapott, tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.

FIZIKA
Az OKTV (I. kategória) 2. fordulójába jutott Marozsák Tádé (11.b), tanára Gärtner István.
A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 32. helyezett Nagy László (10.d), tanára Gärtner István.
A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében 8. helyezett Dózsa Levente (9.b), tanára Czinki József.
Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny döntőjében 55. helyezett Hartmann Botond (8.b), tanára Kürtösi Balázs.
A 2. Európai Fizikai Diákolimpián a magyar csapat tagjaként egyéniben ezüstérmet, a 49. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián résztvevő magyar csapat tagjaként bronzérmet nyert, a Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) fizika pontversenyében 1. helyezett lett Marozsák Tóbiás (2018-ban érettségizett), tanárai Gärtner István és dr. Vankó Péter.

FÖLDRAJZ
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 4. helyezett Balikó Virág (9.b), 6. helyezett Szabó Csaba (9.c) és Tálas Soma (10.b), tanáraik dr. Nánay Mihály (SzCs) és Sziliné Dienes Irén (BV, TS).
A Kovács János földrajzverseny országos döntőjében 8. helyezett Tálas Soma (10.b), tanára Sziliné Dienes Irén.
A Kárpát-medencei Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny döntőjében 14. helyezett Czájder Dániel, 15. helyezett Sehter Norman (11.a), tanáruk dr. Nánay Mihály.
A Tűzön-vízen át földrajzverseny országos döntőjébe jutott Sáska Gábor (7.c), tanára Sziliné Dienes Irén.

FRANCIA NYELV
Az ELTE-CIEF (Egyetemközi Francia Központ) által szervezett országos francia helyesírási versenyen 6. helyezett Balikó Virág (9.b), 7. helyezett Szilágyi Berill (9.a), 9. helyezett Lepenye Gerda Angyalka (9.a), tanáruk Szebenyi Katalin. A tanárok között 1. helyezett Szebenyi Katalin.

INFORMATIKA
OKTV
(I. kategória) 17. helyezett Pongrácz Rita (12.a), tanára Vargáné Szukics Sarolta.
A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében az I. korcsoportban 12. helyezett Hartman Botond, 30. helyezett Molnár Ádám, 32. helyezett Varga Sebestyén (8.b), 34. helyezett Reinhardt Milán, 41. helyezett Fadgyas Péter (7.b); a II. korcsoportban 1. helyezett Varga Péter, 3. helyezett Tóth Gellért, 15. helyezett Peőcz Richárd, 49. helyezett Bánlaki Artúr (10.b); a III. korcsoportban 10. helyezett Rátki Barnabás (11.b). Felkészítő tanáraik Kürtösi Balázs (HB, RB), Sztojcsevné Fekete Mária (FP, RM, MÁ, VS, BA, TG, VP) és Vargáné Szukics Sarolta (PR). Varga Péter és Tóth Gellért teljesítményük alapján meghívást kaptak a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia válogatóversenyére.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében 6. helyezett (ezüstdiplomás) Székely Tekla (10.d), tanára Molnárné Vámos Katalin.
A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny döntőjében 6. helyezett Buday Gergely (7.c), tanára Csányi Levente.
A 25. József Attila Kárpát-medencei mese-, vers- és novellaíró pályázaton különdíjat kapott Járai Luca (9.a), tanára Kőváriné dr. Fülöp Katalin. (Luca novelláját beválogatták az Örökké Valóság című antológiába.)
A Hazafias költészet a magyar irodalomban elnevezésű Kárpát-medencei szavalóversenyen 2. helyezett Pusztai Anna (12.a), tanára Kőváriné dr. Fülöp Katalin, 3. helyezett Erdélyi Flóra (10.c), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA
Az OKTV (II. kategória) 2. fordulójába jutott Szigeti Donát (11.d), tanára Gyanó Éva.
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében 29. helyezett Wiegandt Márk (9.b), tanárai Czinki József és Meszlényiné Róka Ágnes, 15. helyezett Peőcz Richárd, 26. helyezett Rassai Erik (10.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária és dr. Vajda István.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 36. helyezett Gao Ádám, 48. helyezett Fodor Ágoston (8.b), tanáraik Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Zrínyi matematikaiverseny országos döntőjében 17. helyezett Rassai Erik (10.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Kenguru matematikaversenyen a speciális matematika tagozatos kategóriában országos 5. helyezett (abszolút 11. helyezett) Kovács Boldizsár (12.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente és dr. Vajda István.
A Dürer matematikaverseny országos döntőjében 10. helyezett a 11.b csapata: Marozsák Tádé, Szabó Bianka és Szalay-Tóth Gábor, tanáraik Meszlényiné Róka Ágnes és Számadó László.
Az Abacus matematikai lapok pontversenyében 7. helyezett Schleier Anna (8.b), 15. helyezett Rassai Amanda (7.b), 16. helyezett Duchon Márton (7.b), 19. helyezett Hartmann Botond (8.b), tanáraik Czinki József (SA), Kézér Ildikó (SA, RA, DM, HB), Nemecskóné Szabó Zsuzsanna (HB) és Sztojcsevné Fekete Mária (RA, DM). A legeredményesebb felkészítő tanár Kézér Ildikó.

NÉMET NYELV
OKTV (I. kategória) 24. helyezett Rudnai Emma (11.d), tanára Magyar Margit.
A német OÁTV (Országos Általános iskolai Tanulmányi Verseny) országos döntőjében 12. helyezett Péter Kristóf (7.c), tanára Csorbáné Tóth Irén, 14. helyezett Ádám Dóra, 15. helyezett Gizella Gréta (8.c), tanáruk Magyar Margit.
A német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny országos döntőjében 8. helyezett Netuschill Bodza (9.d), tanára Magyar Margit.
A Szabari Krisztina fordítási verseny országos döntőjében 6. helyezett Rudnai Emma (11.d), tanára Magyar Margit.

TERMÉSZETTUDOMÁNY
A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjében 6. helyezett a Csendes Csapat nevű csapat: Csendes Csongor, Erdei Balázs, Kiss Frigyes, Kovács Balázs és Paulik Bálint (7.c), tanáraik Sziliné Dienes Irén, Tarlós Péter és dr. Tüdős Éva.
A Bugát Pál Kárpát-medencei természetismereti középiskolai műveltségi vetélkedő országos döntőjében 15. helyezett a 12.c csapata: Sajerli Bence, Varga Benedek és Vincze Tamás, tanáraik Nagy Attila, Ónodi Lívia, Sziliné Dienes Irén és dr. Tüdős Éva.

TESTNEVELÉS, SPORT
A kézilabda felnőtt országos bajnokságon 2. helyezett, a junior országos bajnokságon 1. helyezett, a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutott az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatával, az augusztusi lengyelországi U18-as kézilabda világbajnokságon pedig a 2. helyezett magyar válogatott tagja volt Tóth Nikolett (11.b).
Az aerobik Európa-bajnokságon a bronzérmes magyar válogatott tagja volt a felnőtt csapatversenyben Hajdú Kata (12.d), a juniorok csapatversenyében Simon Zsófia (11.d).
A horvátországi U18-as kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság C1 19 km-es számában 1. helyezett Horváth Márton (11.b).
A nyári csehországi ifjúsági evezős világbajnokságon a fiú nyolcasban 6. helyezett magyar egység tagja volt Talpos Norbert (12.b).
A kajak-kenu diákolimpia országos döntőjében az U18 K2 1000 méteres számban 1. helyezett Sumicz Benedek (12.d) és Zöld Zoltán (11.d), 2. helyezett Magyar Levente és Magyar Nándor (11.c), U18 K1 500 méteren 1. helyezett Istenes Márton (12.b), U15 K1 1000 méteren 3. helyezett Kiss Lilien (9.d), U17 K1 500 méteren 4. helyezett Pálos Panna (11.d).
A szabadidős kategóriában az U18 K1 500 méteres számban 1. helyezett Berdin Laura (12.d), 2. helyezett Sebő Júlia (12.a), a fiúk között 3. helyezett Hellebrandt Huba (11.d).
Az országos ergométeres diákolimpián a VI. korcsoport 500 méteres egyéni számában a lányoknál 1. helyezett Pálos Panna (11.d), a fiúknál 1. helyezett Talpos Norbert (12.b), 2. helyezett Zöld Zoltán (11.d), 3. helyezett Istenes Márton (12.b). Az 500 méteres csapatversenyben 1. helyezett a Pálos Panna (11.d), Szlávy Anna (12.d), Sumicz Benedek (12.d), Zöld Zoltán (11.d) négyes, 2. helyezett a Berdin Laura (12.d), Sebő Júlia (12.a), Istenes Márton (12.b), Talpos Norbert (12.b) négyes.
Az úszó országos bajnokságon U16 korosztályban 200 méteres és 400 méteres gyorsúszásban 1. helyezett, az U18 korosztályban 200 méteres gyorsúszásban 4. helyezett, 400 méteres gyorsúszásban 5. helyezett, a felnőttek között 400 méteres gyorsúszásban 11. helyezett Csicsáky Péter (9.a).
A serdülő úszó országos bajnokságon 50 méteres pillangóúszásban, a 4×100 méteres mix gyorsváltóban, a 4×100 méteres vegyesváltóban és a 4×200 méteres gyorsváltóban 1. helyezett, az 50 méteres gyorsúszásban és a 4×100 méteres gyorsváltóban 2. helyezett Tankó Beatrix (8.b).
Az U15 kézilabda országos bajnokságon a Ferencváros csapatával 1. helyezett Siklós-Szondi Bence (8.c).
A vízilabda országos bajnokságon a KSI csapatával gyermek korosztályban 1. helyezett, serdülő korosztályban 2. helyezett, és az Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott keret tagja Szépfalvi Gergely (8.b).
A serdülő triatlon országos bajnokságon csapatban 2. helyezett, a duatlon országos bajnokságon csapatban 1. helyezett, váltóban 3. helyezett, az aquatlon országos bajnokságon csapatban 2. helyezett Illés Gergő (9.a).

TÖRTÉNELEM
Az OKTV 2. fordulójába jutott Kirchhof Gréta (12.c), tanára dr. Nánay Mihály.
A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjében 9. helyezett Vankó Dániel (7.c), tanára Szalay Katalin; 5. helyezett Szabó Csaba, 20. helyezett Boér Zoltán (9.c), tanáruk Kovácsik Antal; 16. helyezett Roscioni Gabriele, 18. helyezett Gerlai András (10.a), tanáruk dr. Nánay Mihály.
Tisza István és kora történelemverseny országos döntőjében 2. helyezett Barna Botond, 6. helyezett Kirchhof Gréta (12.c), tanáruk dr. Nánay Mihály.

Jó tanuló, jó sportoló

November 6-án adták át az óbudai "Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjakat és okleveleket. Tanulóink közül nyolcan részesültek az elismerésben. tovább olvasom »

A 100 legjobb gimnázium

A 2016-2017-es tanév adatai alapján a HVG ma tette közzé A 100 legjobb gimnázium 2019 című kiadványában a középiskolák legutóbbi rangsorát. tovább olvasom »