1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2023/24

Diákok eredményei 2023/24

Tanulóink országos szintű versenyeredményei a 2023/24-es tanévben.

Az OKTV (Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny) döntőjébe jutottak:
Fizikából (II. kategória) Seprődi Barnabás (12.b), tanára Gärtner István.
Német nyelvből (I. kategória) 12. helyezett Selmeczi Márta (12.d), tanára Csonka Katalin, 31. helyezett Sáska Gábor (12.c), tanára Frajna Mirella.
Digitális kultúrából (II. kategória: programozás) 19. helyezett Horváth Ábel (11.b), tanára Vargáné Szukics Sarolta, 33. helyezett Reinhardt Milán (12.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.

Az OKTV (Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny) II. fordulójába jutottak:
Drámából Havasi Annamária (11.d), tanára Feketéné Kovács Anikó.
Biológiából
(II. kategória) Buday Gergely (12.c), tanára Tarlós Péter.
Angol nyelvből (I. kategória) Hargitai Julianna és Szabó Bálint (12.d), tanáruk Nyeste Katalin.
Fizikából (II. kategória) Sáska Gábor (12.c), tanára Neumayerné Manger Viktória.
Matematikából (II. kategória: általános tantervűek) Fazekas András (12.c), tanára Kozma Sándor.
Magyar irodalomból Petrov Sára (12.a), tanára Móczárné Köves Eszter és Molnárné Vámos Katalin.

A “Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis!” pénzügyi-gazdasági verseny országos döntőjébe jutott a 9.c csapata, tagjai: Dobricza Benedek, Lampert Bence, Parditka Márton és Thébesz Ágoston, felkészítő tanáruk Kozma Sándor.

A Zrínyi Ilona matematikaverseny országos döntőjében 29. helyezett Tóth Sámuel, 38. helyezett Seres Barnabás (7.b), tanáraik Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Jakucs László földrajzverseny országos döntőjében 1. helyezett az “Abrázió” csapat, tagjai Godó Loránd és Izsa Jenő (11.c), tanáruk Kéri András.

Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében aranydiplomát kapott (összetett 2. helyezett) Bársony Kamilla (9.a), dicséretet kapott Hartmann Liza (10.a), felkészítette őket a magyar munkaközösség.

A Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja által szervezett Országos német verseny országos döntőjében 5. helyezett a 10.d I. csapata (tagjai: Gódor Gellért, Richter Márk és Varga Ádám), 6. helyezett a 10.d II. csapata (tagjai: Bugár Balázs, Fekete Mark és Mondvay Zsombor), tanáruk Csonka Katalin; 8. helyezett a 9.d csapata (tagjai: Dóczy Nóra, Kaszap Álmos és Ormai Arman), tanáruk Csorbáné Tóth Irén.

Az Öveges József fizikaverseny országos döntőjébe jutott Bank Márton ás Berta Buda (8.c), tanáruk Gärtner István.

A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjébe jutott Király Eszter és Sas Flóra (7.a), tanáruk Tóth-Székely Florentina, valamint Laukó Zalán és Uzonyi Vilmos (7.b), tanáruk Kéri András.

A barcsi angol nyelvi verseny országos döntőjébe jutott Bojtos Botond (9.b), Bojtos Brúnó (9.b), Kis Benedek (9.a) és Koroknyai Liza (9.a), tanáruk Hajdú Indira.

A Kosáry Domokos történelemverseny országos döntőjébe jutott Laukó Zalán és Uzonyi Vilmos (7.b), tanáruk dr. Nánay Mihály, valamint Egerszegi Dániel (8.a), tanára Kovácsik Antal.

A Fodor József biológiaverseny országos döntőjében (10. évfolyam) 1. helyezett Balding Emma (10.a), (11. évfolyam) 1. helyezett Ferencz Réka (11.d), tanáruk Magainé Bene Zsuzsanna.

A Kódkupa programozási csapatverseny országos döntőjében 6. helyezett a lineáris_b csapat, tagjai: Horváth Ábel (11.b), tanára Vargáné Szukics Sarolta, valamint Fadgyas Péter (10.b), Mihály Zsolt (9.b) és Reinhardt Milán (12.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.

Az Implom József Kárpát-medencei középiskolai helyesírási verseny döntőjében 2. helyezett Buday Gergely (12.c), tanára Csányi Levente.

A Nemes Tihamér programozási verseny országos döntőjében (9-10. évfolyam) 5. helyezett Mihály Zsolt (9.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária, 53. helyezett Kovács Mátyás, 54. helyezett Solti Bálint, 56. helyezett Kolossa Máté (10.b), tanáruk Gedeon Veronika, (11-12. évfolyam) 38. helyezett Farkas Krisztina (11.b), tanára Vargáné Szukics Sarolta. Ezzel az eredményekkel Mihály Zsolt az Informatikai Diákolimpia válogatóversenyére, Farkas Krisztina pedig az Európai Lány Informatikai Diákolimpia válogatóversenyére továbbjutott.

A Szép magyar beszéd verseny országos döntőjébe jutott Pesztericz Dóra (10.a), felkészítő tanárai Móczárné Köves Eszter és Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny fővárosi fordulóján “kiemelt arany” minősítést nyert, ezzel a verseny országos döntőjébe jutott a népdalénekes fiúk csapata, tagjai: Ditrói Zoltán és Kis Benedek (9.a), Czeller-Kovács Dániel, Debrecezni Huba, Jamniczky Márton és Miklósi-Kovács Dániel (9.b), Thébesz Ágoston (9.c), valamint Neubrandt István (11.c), felkészítő tanáruk Kúnné Kocsis Erzsébet.

Az ELTE CTF egyetemi kibervédelmi versenyén 1. helyezett, a Hungarian Cyber Security Challenge (HCSC) országos kibervédelmi versenyen junior kategóriában 1. helyezett Hartmann Botond, 2023-ban végzett öregdiákunk (12.b), aki ezzel bekerült az ECSC-n (European Cyber Security Challenge) induló magyar csapatba, és részt vehet az ICC (International Cybersecurity Challenge) európai csapatának válogatóján.

A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjébe jutott Blaskovics Bálint (7.b), tanárai Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna, valamint Chen Kewei (8.b), tanárai Izsáné Deák Mária és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Tbilisziben rendezett karate utánpótlás Európa-bajnokságon kadet formagyakorlat kategóriában 7. helyezett Szilágyi Emma (9.a).

Az Országos vers- és prózaíró, fotó és diaporáma versenyen középiskolás fotó kategóriában 1. helyezett Tarcsay Veronika (9.a), tanára Molnárné Vámos Katalin; dicsérő okleveleket kapott próza kategóriában Hargita Hédi (8.a), vers kategóriában pedig Merklik Blanka (11.c), tanáruk Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

A vívás junior országos bajnokságon a tőr csapatversenyben 2. helyezett, tőr egyéniben 15. helyezett Szabó Ferenc (10.a).

A Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjébe jutott a 7.c csapata, tagjai: Béres Aliz, Lampert Lili, Popovics Milla és Sas Flóra, tanáraik Hencz Eszter, Neumayerné Manger Viktória,  Ónodi Lívia és Tóth-Székely Florentia, valamint a 8.c csapata, tagjai Bank Márton, Berta Buda, Pulai Nimród és Szilágyi Gergely, tanáraik Gärtner István, Magainé Bene Zsuzsanna, Tóth-Székely Florentina és dr. Tüdős Éva.

A vívás diákolimpia országos döntőjében tőr egyéniben 6. helyezett Szabó Ferenc (10.a).

A Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt országos döntőjében 3. helyezett Koncz János (11.d), 8. helyezett Izsa Jenő (11.c), lelkesítő tanáruk Magainé Bene Zsuzsanna. Az összesített eredmények alapján a legeredményesebb iskola díját az Óbudai Árpád Gimnázium nyerte el.

Az IYPT (International Young Physicists’ Tournament) nemzetközi fizikaverseny magyarországi válogatóversenyén a versenyen részt vevő magyar csapatba bekerült Seprődi Barnabás (12.b), tanára Gärtner István. A versenyt 2024 júliusban Budapesten rendezik.

Az Eötvös fizikaversenyen III. díjat kapott Seprődi Barnabás (12.b), tanára Gärtner István.

Az e-Hód országos informatikai versenyen a 7-8. évfolyamos kategóriában (9223 induló közül) 1. helyezett Berta Buda (8.c), 49. helyezett Bank Márton (8.c), 112. helyezett Richly Katinka (8.b); a 9-10. évfolyamos kategóriában (13 789 induló közül) 1. helyezett Halmos Balázs (9.c), 33. helyezett Fehér Kelen (9.b), 54. helyezett Miklósi-Kovács Dániel (9.b), 70. helyezett Hankó Milán (9.b) és Madarasi Attila (10.b), tanáraik Gedeon Veronika (BB, BM, MA), Neumayerné Manger Viktória (HB), Sztojcsevné Fekete Mária (FK, MKD, HP) és Vargáné Szukics Sarolta (RK).

Az Izsák Gyula komplex természettudományi versenyen 10. helyezett Horváth Ábel (11.b), tanárai Nemecskóné Szabó Zsuzsanna és Pilissyné Gál Eszter (matematika), Neumayerné Manger Viktória (fizika),Vargáné Szukics Sarolta (informatika).

A Bolyai matematikai csapatverseny országos döntőjében 12. helyezett a 7.b csapata, tagjai: Laukó Zalán, Lexa Ádám, Nagy András és Seres Barnabás, tanáraik Kézér Ildikó és Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.

A Budapesti Történeti Múzeum meseíró pályázatán fődíjat nyert Bársony Kamilla (9.a), tanára Molnárné Vámos Katalin.

Az augusztusi magyarországi röplabda U19 világbajnokságon 15. helyezett magyar válogatott tagja volt Fekete Fanni (11.d) és Nagy Sophia (12.b).

Az atlétika U20 országos bajnokságon rúdugrásban 1. helyezett Gyóni-Maksa Levente (11.d).

A júliusi olaszországi kajak-kenu ifjúsági világbajnokságon C4 500 méteren 1. helyezett Mészáros Milán (12.b).