Főoldal » Eredményeink » Tanárok eredményei

Tanárok eredményei

Iskolánkban sok magasan kvalifikált, a tanárságot hivatásnak tekintő pedagógus dolgozik. Jelenlegi és volt kollégáink számos jelentős kitüntetés birtokosai is.

PhD fokozattal rendelkezik Kőváriné dr. Fülöp Katalin, dr. Nánay Mihály, dr. Szendi Emma, dr. Tüdős Éva és dr. Vajda István.

Mesterpedagógus fokozattal rendelkezik jelenleg 11 kollégánk: (2015. január 1-től) Kárpáti Attila, Ónodi Lívia, Rónyai Tünde, dr. Szendi Emma és Tamásné Hantos Gabriella, (2016. január 1-től) Kéri András, Koncz Levente, Molnárné Vámos Katalin és Számadó László, (2017. január 1-től) Kürtösi Balázs és Kőváriné dr. Fülöp Katalin.

Szakvizsgával rendelkezik jelenleg 23 kollégánk: Belley Kinga, Csorbáné Tóth Irén, Fekete Andrea, Gärtner István, Gyanó Éva, Gyimesi Róbert, Kárpáti Attila, Kis Róbert, Koncz Levente, Kovácsné Keszléri Erzsébet, Kőváriné dr. Fülöp Katalin, Kürtösi Balázs, Molnárné Vámos Katalin, Ónodi Lívia, Pápai Éva, Rónyai Tünde, Simon Péter, Számadó László, dr. Széllné Hajdú Indira, Tallár Tamás és Tamásné Hantos Gabriella.

Egyetemi hallgatók gyakorlatát vezeti iskolánkban Fekete Andrea, Kárpáti Attila, Kőváriné dr. Fülöp Katalin, Lienhardt Krisztina, Magyar Margit, Molnárné Vámos Katalin, Nánay Mihály, Orosz Erzsébet, Pápai Éva, Simon Péter, Svarczné Micheller Erzsébet, Számadó László, dr. Szendi Emma, Széllné dr. Hajdú Indira és Tamásné Hantos Gabriella.

A Magyar (Köztársasági) Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült Sarlósné Bánhegyi Lídia (2005) és dr. Nánay Mihály (2017).

Apáczai Csere János-díjban részesült Számadó László (2018).

Budapestért díjban (2013), valamint a Fővárosi Közgyűlés által alapított Bárczy István-díjban (2018) részesült  Gyimesi Róbert.

Ericsson a matematika népszerűsítéséért díjban részesült Számadó László (1999), Besnyőné Titter Beáta (2016), Koncz Levente (2017) és Sztojcsevné Fekete Mária (2018).

Beke Manó-emlékdíjban (2003), valamint HunDidac Nagydíjban részesült Számadó László.

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díjban részesült Kárpáti Attila (kiváló versenyfelkészítő), valamint Gärtner István (2017), Molnárné Vámos Katalin (2018) és Számadó László (kiváló tehetséggondozók).

A tehetséggondozás terén kiemelkedő teljesítményéért adható Graphisoft Alapítvány a Matematika Oktatásért díjban részesült Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente (kétszer), Meszlényiné Róka Ágnes és dr. Vajda István.

A kerület polgármestere által alapított Karádi Károly-díjban részesült Gyimesi Róbert és Sziliné Dienes Irén.

Óbuda-Békásmegyer polgármesterének dicséretét kapta Gyimesi Róbert 2018-ban.

Óbudai Pedagógiai Érdemekért kitüntetésben részesült Besnyőné Titter Beáta, Gedeon Veronika (2016), Kőváriné dr. Fülöp Katalin (2017), Lőrincz Andrea (2018), Molnárné Vámos Katalin, Számadó László és Varga Júlia.

Miniszteri elismerő oklevél birtokosa lett Tamásné Hantos Gabriella (2018).

Miniszteri dicséretben részesült Gyimesi Róbert és Nagy Attila.

A könyvtárostanári hivatásért emlékéremben részesült Rónyai Tünde, Az év ígéretes könyvtárostanára emlékéremben részesült Kámán Veronika. Az elismeréseket a Könyvtárostanárok Egyesülete adományozza.

Bálványos Huba Vizuális Nevelési díjban részesült Svarczné Micheller Erzsébet (2016).

Bajza-Könözsy-díjban részesült Bertha Irma (kétszer), Feketéné Kovács Anikó, Gyanó Éva, Koncz Levente, Kőváriné dr. Fülöp Katalin, Lőrincz Andrea, Molnárné Vámos Katalin, Nagy Attila, dr. Nánay Mihály, Rónyai Tünde, Sarlósné Bánhegyi Lídia, Simon Péter, dr. Szendi Emma, Sziliné Dienes Irén, Tajtiné Váradi Emőke, Tamásné Hantos Gabriella és Varga Júlia.

Az Árpád Gimnázium Diákdíját kapta 2018-ban Lőrincz Andrea.

Felsőoktatási Tanulmányi Érdeméremben részesült Besnyőné Titter Beáta.

Rónaszéki László-díjban részesült Gärtner István.

Makó város Közneveléséért díjban részesült Kürtösi Balázs.

A Bolyai matematikai csapatverseny tanár kategóriájának országos döntőjében (2015-ben) 1. helyezett lett a matematika munkaközösség csapata (Besnyőné Titter Beáta, Czinki József, Kézér Ildikó, Koncz Levente).

Volt kollégáink elismerései

Rátz tanár úr életműdíjban részesült †dr. Berend Mihály (2007) és †dr. Mezei István (2017).

A Bolyai János Matematikai Társulat által adományozott Beke Manó-díjban (1996), a tehetséggondozás terén kiemelkedő teljesítményéért adható Graphisoft Alapítvány a Matematika Oktatásért díjban (2002), valamint a Fővárosi Közgyűlés által alapított Bárczy István-díjban (2011) részesült †Mikusi Imre.

A kerület polgármestere által alapított Karádi Károly-díjban részesült †dr. Berend Mihály (2001) és †Mikusi Imre (2001).

Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért díjban részesült Orosz Erzsébet (kiváló tehetséggondozó).

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata által alapított Tiszavölgyi István-díjban (2015), Kós Károly-díjban és Bajza-Könözsy-díjban részesült Orosz Erzsébet (2015).

Óbudai Pedagógiai Érdemekért kitüntetésben részesült Gergely Jánosné (2015).

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült dr. Radics Éva (2018).

Miniszteri dicséretben részesült Orosz Erzsébet, Serfőző Anikó és Varga Júlia.

Nánay Mihály elismerése

Nánay Mihály tanár úr elnyerte a Pedagógus Kutatói Pályadíjat, melyet a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára adományozott számára "pedagógus munkája mellett elért érdemes tudományos eredményéért". tovább olvasom »