1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség hírek » Pedagógiai Érdemekért kitüntetésben részesült Simon Péter tanár úr

Pedagógiai Érdemekért kitüntetésben részesült Simon Péter tanár úr

Örömmel tudatjuk, hogy Simon Péter tanár úr „Pedagógiai Érdemekért” kitüntetést vehetett át Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának június 4-ei, pedagógusnapi ünnepségén.

Simon Péter, magyar-filozófia-etika szakos tanár úr, 2004 óta tagja az Óbudai Árpád Gimnázium nevelőtestületének. A magyar irodalom és nyelvtan, a filozófia és az etika tantárgyak magas szintű ismerete, oktatása, tanítási módszertanának sokszínű gyakorlása mellett kiemelkedik szervezési készségével, versenyfelkészítő munkájával, szakköri és előkészítős foglalkozások vállalásával, osztályfőnöki tevékenységével, az iskolai ünnepélyek megszervezésével, tudásmegosztó és innovációs attitűdjével, kiváló fellépésével, humorérzékével, előzékenységével is. Számos iskolán kívüli tevékenységgel (színház-, múzeum- és sírkertlátogatások, csereiskolai programok, kirándulások, kerékpártúrák stb.) teszi élménydúsabbá az iskolai diákéletet. Rendszeresen, heti egy alkalommal társasjátékos klubot vezet, valamint egy kollégájával közösen életre hívta a Társasjáték Határok Nélkül című, immár fővárosi szintű, évenként megrendezésre kerülő játékversenyt, melyre egyre több fiatal s felnőtt nevez be, a gimnáziumon belül és kívül. Emellett havi rendszerességű filmklubja is színesíti a gimnázium diákok számára felkínált szabadidős tevékenységeinek palettáját. Erasmus+-program keretében osztályával cserekapcsolatot kezdeményezett egy csehországi iskolai csoporttal. A Gombár-bemutatóra maga is színdarabokat rendez, ír és visz színre, részt vesz a zsűri munkájában is.  Sokirányú érdeklődését, nyitottságát mi sem bizonyítja jobban, minthogy 2003 óta alapító és elnökségi tagja a Magyar Science-Fiction Irodalomtörténeti Társaságnak (MASFITT), publikációkat, előadásokat vállal e témában. Simon Péter tanár úr szakvizsgázott pedagógus, 2020 őszén pedig a mesterpedagógusi címet is megszerezte.

Az elismeréshez szívből gratulálunk, további sok sikert és jó egészséget kívánunk!