Főoldal » Címlap » Tóth Gellért ezüstérmes, Varga Péter bronzérmes az informatikai diákolimpián

Tóth Gellért ezüstérmes, Varga Péter bronzérmes az informatikai diákolimpián

Június 19-25. között Szingapúr rendezésében, de online szervezték meg a 33. Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a hazai válogatóverseny első két helyén árpádos diák végzett, így mindketten bekerültek a négyfős magyar csapatba.

Az olimpián is nagyszerűen helytálltak: Tóth Gellért (12.b) (legjobb magyarként) a 351 induló közül a 68. legmagasabb pontszámmal ezüstérmet szerzett, míg Varga Péter (12.b) bronzérmes lett.

Informatika tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária volt, felkészülésüket Leitereg András segítette.

Mindannyiuknak szívből gratulálunk!

(Őket megelőzően utoljára az 1. és a 2. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián volt a magyar csapatban árpádos diák 1989-ben és 1990-ben.)