1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 20/21 » Kettős árpádos siker a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia válogatóversenyén

Kettős árpádos siker a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia válogatóversenyén

Május 27-28-án rendezték meg a 33. Nemzetközi Informatikai Diákolimpia magyarországi válogatóversenyét. A versenyen a különböző informatikai tanulmányi versenyeken legjobban szereplő diákok vehettek részt, és az első négy helyezett kerülhetett be a diákolimpián induló magyar csapatba. A verseny nagy árpádos sikert hozott, hiszen az 1. helyen Tóth Gellért, a 2. helyen pedig Varga Péter (12.b) végzett, így mindketten a diákolimpiai magyar csapat tagjai lettek. Felkészülésüket Sztojcsevné Fekete Mária segítette. A Nemzetközi Informatikai Diákolimpián utoljára 1990-ben indult árpádos diák. Gellértnek és Péternek sok sikert kívánunk a nyári versenyen!