1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 20/21 » Árpádos diák az “Ifjú tudósok” verseny döntőjében, az M5 műsorán

Árpádos diák az “Ifjú tudósok” verseny döntőjében, az M5 műsorán

Roscioni Gabriele, 2021-ben érettségizett 12.a osztályos diákunk az Oktatási Hivatal által a 2020/21-es tanévben meghirdetett “Ifjú tudósok” tanulmányi verseny történelem kategóriájában jutott be a legjobb nyolc közé. A döntő tudományos kvízműsor keretei között zajlott az M5 csatornán. A verseny rangját – amellett, hogy döntője egy tévéműsor keretei között zajlott – az is emeli, hogy a győztes 100 többletpontot kap az egyetemi felvételin. Gabriele felkészítő tanára Kovácsik Antal volt.

Büszkék vagyunk rá, hogy Gabriele kiváló versenyzéssel az ország szélesebb nyilvánossága előtt is képviselte iskolánkat, és végül az 5-8. helyen végzett. A döntő további árpádos kötődése, hogy a kvízműsor zsűrijében iskolánk egyik történelemtanárát is megtaláljuk.

A műsor itt nézhető vissza.