1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » A BME legjobb matekosai közt az árpádosok

A BME legjobb matekosai közt az árpádosok

A Budapesti Műszaki Egyetemen 2010 óta minden félév első hetében az egyetem szinte minden elsőéves hallgatója úgynevezett “nulladik zh” felmérő dolgozatot ír matematikából. A sikeres (legalább 40%-os) dolgozatot írók aránya 2014-ben 58% volt.

A dolgozatot ebben az évben 19 volt árpádos diák írta meg, közülük 16-an sikeresen. Ez 84%-os teljesítési arányt jelent, ami az ország összes középiskoláját tekintve a 11. legjobb.

Az egyetem tapasztalatai és mérései szerint a nulladik zh eredménye nagyon jó előrejelzője a hallgatók későbbi előrehaladásának, tavaly például a zh-t sikeresen teljesítőknek 75%-a, a sikertelenül próbálkozóknak viszont csak 39%-a szerezte meg első év végén a Matematika A2 kreditet.

Büszkék vagyunk volt diákjaink jó eredményeire!