1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » A költészet napja

A költészet napja

Ma van a magyar költészet napja, József Attila és Márai Sándor születésnapja. A járványhelyzet miatt ezzel a kisfilmmel tisztelgünk e jeles napon József Attila emléke előtt.
József Attila A hetedik című költeményét Mlynarik Lilla (11.d), Erdélyi Flóra és Kővári Szilárd (12.c), Bakai Richárd és Mészáros Ádám (11.d) adja elő. A film összeállításához köszönjük Molnár Balázs Nándor segítségét.
Hallgassunk, olvassunk, mormoljunk, énekeljünk minél több verset, hiszen a költészet segít önmagunk és érzelmeink megértésében, az öngyógyításban, a memóriánk, koncentrációs és nyelvi képességeink fejlesztésében, a közösségépítésben, s nem utolsósorban a versritmus örömforrás, játékosság és boldogsághormon!
Molnárné Vámos Katalin