1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Kórus » A kórus karácsonyi rendezvényei

A kórus karácsonyi rendezvényei

A fontos nap eseményei az iskolában kezdődtek a próbával. Az izgalomtól szinte már mindenkinek a torkában dobogott a szíve, hiszen a kicsik kórusának ez volt az első komoly fellépése. A próba után kis pihenő következett, majd útnak indultunk a II. kerületi kapucinusok templomába.

Felsorakoztunk a lépcsőkön, míg a nagyok kórusának pár tagja elénekelt egy szép kánont. Aztán a kicsik kórus következett. Előadtunk néhány karácsonyi dalt, többek közt Kodály Zoltántól a Karácsonyi pásztortáncot is. Ezek után a NÉBIH kórusa, majd a népdaléneklők előadása következett Mezei István tanár úr tiszteletére. A rendezvény a nagyok kórusának és az egyetemisták fellépésével zárult.

Az iskolai koncert előtt sokkal felszabadultabbnak éreztük már magunkat. A műsor a nagyok kórusának előadásával kezdődött, majd mi következtünk. Ugyanazt énekeltük, mint a templomi koncerten. Ezek után a 7.a meglepetésműsora került sorra.

Mind a két fellépés jó hangulatban telt. Mindenki remekül érezte magát és csak pozitív visszajelzéseket kaptunk.

Zilahy Lilla, Zsámbokréty Zsófia, Ádám Dóra (7.c)