1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » A magyar költészet napja, április 11.

A magyar költészet napja, április 11.

„Én egész népemet fogom
nem középiskolás fokon
taní-
tani!”

Az átépítés okozta nehézségek ellenére is sikerült szép, emlékezetes költészet napi ünnepélyt tartanunk az Árpád Gimnáziumban. A Molnárné Vámos Katalin tanárnő és Hadászi Anna tanárjelölt vezette megemlékezések több részből álltak. Minden szünetben megzenésített verseket hallhatott az iskola közössége a médiás diákok  – Kerkuska Máté és Csizmadia Dávid –  segítségével, a 2. emeleti előtérben pedig minden egyes szünetet versmondók – Mlynarik Lilla, Bakai Richárd, Tarcsay Veronika, Nagy Levente, Horváth Natália és Kirchhoff Lilla – foglaltak el az őket hallgató lelkes közönséggel együtt. Meglepetésvendégként Kárpáti Attila tanár úr is elénekelt egy megzenésített József Attila-verset gitárkísérettel. Emellett színes papírlapokon költeményeket, versrészleteket készítettek ki ajándékképp a rendezők, melyek közül mindenki tetszése szerint válogatott.