1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » A magyar nyelv napja

A magyar nyelv napja

2011. szeptember 26-án az Országgyűlés a magyar nyelv napjává november 13-át nyilvánította, 1844-ben ugyanis ezen a napon fogadták el a magyart államnyelvvé tevőa magyar nyelv és nemzetiségről szóló 1844. évi II. törvényt. E törvény többek között kimondta: „1. § Az országgyűléshez bocsátandó minden kegyelmes királyi Leiratok, Előadások, Válaszok, és Intézvények ezentúl egyedül magyar nyelven adassanak ki. 2. § A törvénycikkek valamint már a jelen országgyűlésen is egyedül magyar nyelven alkottattak és erősíttettek meg: úgy ezentúl is mind alkottatni, mind királyi kegyelmes jóváhagyással megerősíttetni egyedül magyar nyelven fognak.”

Idén Móczárné Köves Eszter tanárnő és tanítványai ebből az alkalomból egy kiállítással tisztelegtek a magyar nyelv és Péchy Blanka nyelvművelő, alapítványtévő és a Kazinczy-díj megalapítója előtt. A kiállítás megnyitón körünkben köszönthettük Kerekes Barnabást, az Anyanyelvápolók Szövetségének társelnökét, a Kazinczy-díj Alapítvány elnökhelyettesét, a Beszélni Nehéz Anyanyelvi Mozgalom irányítóját. A Lőrincze Lajos-díjjal, Magyar örökség-díjjal kitüntetett, magyar nyelvből az év felkészítő tanára címmel két alkalommal jutalmazott pedagógus kollégánk egy jó hangulatú, humoros “nyelvtanórát” is tartott az érdeklődő diákoknak és tanároknak a könyvtárban.

A fotókat Csongrádi Máté és Fülöp Katalin készítette.