1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Ady Endre – aki összeköt

Ady Endre – aki összeköt

140 éve született a Nyugat első nemzedékének meghatározó alakja, Ady Endre. Ebből az alkalomból a Veres Péter Gimnázium 11-12.-es diákjai tanárnőjük, Kristóf Jánosné vezetésével felolvasó estet tartottak, melyre vendégként, beszélgetőpartnerként hivatalos volt Fülöp Katalin tanárnő, valamint egykori tanárjelöltje, ma már a Veres magyartanára, Holtai Bence is. A versek, prózai szövegek tematikus blokkokra bontva- magyarság versek, szerelmi líra (Léda- és Csinszka-versek), szimbolista költemények, Ady publikációi – követték egymást. Abban valamennyi résztvevő diák egyet értett, hogy Ady művei ma is aktuálisak. Hatásuk erős: legyen szó például Ignotus, Schöpflin, Kosztolányi elemző-értékelő, sőt olykor bíráló gondolatairól, mellettük Kovács András Ferenc, Kemény István, Erdős Virág is magáénak érzi mindazt, amit a nagy előd megfogalmazott.  Olvassuk tehát Ady Endre írásait, tanulságosak 🙂