1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » AdyBandy – rendhagyó irodalomóra

AdyBandy – rendhagyó irodalomóra

Ady Endre halálának 100. évfordulója alkalmából a Várkert Irodalom szervezésében E. Csorba Csilla, a Petőfi Irodalmi Múzeum egykori főigazgatója, muzeológus és művészettörténész tartott rendkívüli irodalomórát, melyet Juhász Anna irodalmár vezetett. Ady. A portrévá lett arc című kötet köré épített beszélgetés Ady ismert és kevésbé ismert fényképeinek segítségével idézte meg a zseni, sokszor királyi pózban tetszelgő igen megosztó költőóriás alakját. Szó esett a korai évekről, a nagyváradi körökről, Lédáról és Párizsról, barátságáról Bölöni Györggyel és feleségével, Itókával, no és persze az utolsó múzsáról, Csinszkáról. E. Csorba Csilla nagy lelkesedéssel, humorral és jól eső iróniával osztotta meg történeteit Adyról, kinek lírája újból reneszánszát éli köszönhetően az irodalmat szerető fiatal generációnak és a kortársaknak, így például Térey Jánosnak és Kemény Istvánnak.

 

A fényképek a Várkert Bazár fb. oldaláról származnak.