Főoldal » Matematika munkaközösség » Amfiteátrum Kupa matematikaverseny

Amfiteátrum Kupa matematikaverseny

A 29. Amfiteátrum Kupa matematikaverseny 2022. november 25-én 12 órától kezdődően kerül megrendezésre az Óbudai Árpád Gimnáziumban.

A versenyt általános iskolák diákjai számára hirdetjük meg két évfolyamon:

• 5. osztályosok versenye
  • 6. osztályosok versenye

A verseny egyfordulós, a feladatok megoldására 75 perc áll rendelkezésre. A megoldásokat indokolni kell, ha több megoldás is lehetséges, az összeset meg kell adni a teljes pontszám eléréséhez.

Egyéni és csapatversenyt is értékelünk:

• Az egyéni versenyre olyan tanulók is jelentkezhetnek, akik nem tagjai az iskola csapatának, önálló nevezést is elfogadunk. Az egyéni versenyben évfolyamonként hirdetünk eredményt.
  • Minden iskola egy csapatot nevezhet a csapatversenyre, amely 2 fő ötödik és 2 fő hatodik osztályos tanulóból áll. Az iskolák közötti csapatversenyben a csapattagok egyénileg szerzett pontszámait összeadjuk.

A feladatokat tehát mindenkinek egyénileg, önálló munkával kell megoldania.

A versenyre nevezni kizárólag elektronikusan az amfikupa.hu honlapon lehet 2022. november 18-ig. Helyszíni nevezést nem tudunk elfogadni. Kérünk ezért mindenkit, hogy figyeljen a nevezési határidőre! A versenyzők terembeosztását a verseny előtt honlapunkon közzétesszük, a nevezett iskolák számára kiküldjük.

A tanuló versenyen elért eredményét akkor tudjuk megjeleníteni a honlapon, illetve akkor tudjuk bemondani a nevét az eredményhirdetésen, ha a szülő a honlapról letölti, kinyomtatja, kitölti, és kék tintával aláírja a szülői nyilatkozatot, melyet aztán lefényképez, és a képfájlt elküldi nekünk az amfikupa@gmail.com címre legkésőbb november 21-én.

A verseny után iskolánkban színes programok várják a résztvevő diákokat és tanáraikat:

• fizika és kémia kísérletek
  • diákjaink előadásai
  • társasjáték, kézműves foglalkozás
  • sakk, robotika…

A versenynapot az eredményhirdetés zárja.

Ennek részleteit és az esetleges változásokat a verseny folyamatosan frissülő honlapjáról tudhatják meg.

A 29. Amfiteátrum Kupa Matematikaverseny szervezői
Kapcsolat: amfikupa@gmail.com