1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Testnevelés munkaközösség » Amit a buzogányok fénye nem világít meg – az árpádos buzogánygyakorlatok krónikája

Amit a buzogányok fénye nem világít meg – az árpádos buzogánygyakorlatok krónikája

Megjelent Fekete Andrea testnevelő tanárnő könyve Amit a buzogányok fénye nem világít meg címmel.

Iskolánkban közel 50 éves hagyomány az esti, fáklyás, világítóbuzogányos ballagás. A buzogánygyakorlat 1975-től kezdődő történetét mondja el a könyvben, napjainkig. Elolvashatják benne, hogyan alakult ki a mostani buzogányunk és hogyan világít. Ajánlót írt hozzá Kis Róbert igazgató úr. Feltárulnak a kezdetek, választ kapnak, hogy miért a lányok buzogányoznak. Belelapozhatnak az Árpád Lapokban megjelent, témába vágó cikkekbe. Megtalálják benne volt árpádosok visszaemlékezéseit. Belenézhetnek a gyakorlat alakulásának és betanulásának folyamatába, hogy hogyan rendeződik össze a ballagás estéjére 200-230 lány. Dr. Horvátits Barbara volt árpádos diák és az Árpád Média fantasztikus képei kísérik a szöveget.

A könyv megvásárolható az iskola portáján.