1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » ÁMÖK filmes tábor

ÁMÖK filmes tábor

Csodálatos négy nap van mögöttünk! Az Árpád Média idén 2023. július 3-6-ig tartotta meg a harmadik nyári táborát Svarczné Micheller Erzsébet tanárnő és Csongrádi Máté szakmai vezetésével. Korábban csak napközis táborra volt lehetőségünk, de idén mertünk nagyot álmodni és ottalvósra terveztük. ÁMÖK filmes tábor címen pályázatunk a Nemzeti Filmintézet mozgóképszakmai pályaorientációs  támogatására és nagy lendülettel kerestünk szállást, változatos és inspiráló helyszíneket. Így esett a választás Berentére és Kazincbarcika környékére. A tábor előtti hetekben forgatókönyveket írtunk a gyerekekkel, hogy a sárga és a zöld stáb már kész forgatási tervvel érkezzen a táborba. A táborba elkísért Jakab Balázs színművész, iskolánk öregdiákja, aki előadóként és mentorként rengeteg hasznos tanáccsal látta el a gyerekeket. A technikai és szakmai közreműködők segítségének köszönhetően, amit Csongrádi Máté, Földes Artúr és Gutási Ádám valamint a 2.8 Rental biztosított, éjjel és nappal is forgathattunk. Köszönet az egyetemista vagy végzős mentoroknak: Csongrádi Kristóf, Csizmadia Dávid és Mikusik Berci! Külső helyszíneket Berentén és a VADNA PARK területén találtunk, belső felvételekhez Ózdon a Nemzeti Filmtörténeti Élménypark és a Digitális Erőmű valamint a szállásunk a Relax Center Berente tereit használhattuk. Utolsó nap Sajószentpéteren a Macaron Cukrászda és Kávézóban valamint környékén forgatott az egyik stáb. Eléggé elfáradtunk, hiszen minden stáb tag nagyon koncentráltan dolgozta végig a négy napot, hogy mindent amit elterveztünk meg tudjunk valósítani. Az elkészült werk film csak részben adja vissza a fantasztikus hangulatot, de megmutatja milyen filmes szakmai tapasztalatot szereztek a résztvevő gyerekek.
Az ÁMÖK Filmes Tábor- mozgóképszakmai pályaorientációs programunkat az NFI /Nemzeti Filmintézet támogatásával valósítottuk meg.

Az Árpád Média további támogatói: