1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Anders Thomas Jensen: Ádám almái

Anders Thomas Jensen: Ádám almái

Ebben az évben is részt veszünk a Radnóti Színház P+R programjain, melynek fő célkitűzése, hogy a diákok színházat szerető, értő, gondolkodó, a világban nyitott szemmel járó felnőttekké váljanak. A színház idei első bemutatója Anders Thomas Jensen Ádám almái c. filmjének színpadi változata volt, melyet Szikszai Rémusz rendezett. A közönségtalálkozón Szikszai elmondta, hogy őt a szenvedés kérdése mellett elsősorban az foglalkoztatta, hogy megtalálja-e, megtalálhatja-e az ember a megbékélést önmagával. Mit jelent, ha valaki sérült? Ki az, aki sérült? Nem lehet, hogy valamennyien azok vagyunk? A Jób könyvét felhasználó történet egyik kulcsmondata : “A te döntésed!” – többször elhangzik a darabban. A végső feloldást a keser-édes előadás végén a Baltazár Színház művészei hozzák el a nézőknek.