1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Angol munkaközösség archívum » Angol nyelvű színházlátogatások

Angol nyelvű színházlátogatások

Charles Dickens Karácsonyi Ének című művéből készült darabot néztünk meg 240 Árpádos diákkal angolul 2018 november 23-án. A minden évben hozzánk látogató amerikai színtársulat ezúttal is remek előadást tartott. A gyerekek visszajelzései nagyon pozitívak voltak, nemcsak az angol nyelvtudásuk és az irodalmi műveltségük fejlődött, hanem nagyszerű szórakozásban is volt részük. A darab tartalmát feldolgozták előzetesen és az előadás elemzését utólag végezték a diákok az angolórákon.

Több, mint 290 diák nézhette meg az Angol Nyelvi Munkaközösség szervezésében George Bernard Shaw Pygmalion című előadását 2019 január 18-án. Az Amerikai színház utazó társulatát általában évente kétszer láthatjuk Budapesten. Az előadott darabok a gyerekek angol nyelvtudása mellett a célnyelv kultúrájának megismerésében is segítik.