1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Krónika » Április 16. – A holokauszt áldozatainak emléknapja

Április 16. – A holokauszt áldozatainak emléknapja

Különleges megemlékezésben volt részünk az idén. A történelem munkaközösség szervezésében iskolánkba is eljutott Gombocz Eszter Zsidó iskolások című vándorkiállítása. Az öt tabló az óbudai Zichy utcai zsidó elemi iskola tanárainak, diákjainak sorsát követi nyomon, különös tekintettel a vészkorszak időszakára. A program érdekessége az volt, hogy nem tanárok, hanem kortárs vezetők, árpádos diákok (Molnár Boldizsár 12.a, Nagy Dániel 12.a, Terjék Dóra 12.a, Vermes Laura 11.a, Molnár Orsolya 11.) mutatták be a kiállítás anyagát társaiknak. Négy tanítási nap alatt rotációs rendszerben minden osztály ellátogatott az aulába, hogy meghallgassa felkészült és elkötelezett előadásaikat.