1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség hírek » Arany János Irodalmi Verseny

Arany János Irodalmi Verseny

Kedves Diákok!

Lentebb olvashatjátok a 26. évi Arany János Irodalmi Verseny olvasmánylistáját. A versenyre 9-10.-es diákok jelentkezését várjuk! A felkészítő szakkört Molnárné Vámos Katalin tanárnő tartja, már az új tanév első hetében, szeptember 7-én az osztályfőnöki óra után vár minden érdeklődőt a humán tanáriban. Gyertek, jó lesz 🙂 Addig pedig jó olvasást kívánunk valamennyiőtöknek!

Olvasmánylista 

  • Arany János: Bolond Istók
  • Ray Bradbury: Fahrenheit 451
  • Jókai Mór: A kétszarvú ember
  • Tamási Áron: Énekes madár
  • Déry Tibor: G. A. úr  X.-ben
  • Závada Péter: Roncs szélárnyékban
  • Jelen! Kortárs ifjúsági novellák kötetéből: – Nagy Ildikó Noémi: Önkontroll; – Dragomán György: Zsilett; –  Acsai Roland: Aki bújt; – Magyar-Nagy Mariann: Szétcsúszva és összerakva; – Molnár T. Eszter: Present, perfect