1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Diákönkormányzat » Árpádos alpolgármestere lett Óbuda-Békásmegyer Ifjúsági Önkormányzatának

Árpádos alpolgármestere lett Óbuda-Békásmegyer Ifjúsági Önkormányzatának

December 4-én vették át megbízóleveleiket Kiss László polgármestertől Óbuda-Békásmegyer Ifjúsági Önkormányzatának újonnan megválasztott tisztségviselői. Iskolánk tanulói közül Együd Emma Óbuda-Békásmegyer ifjúsági alpolgármestereként, Kovács Zsuzsanna pedig képviselőként kapcsolódik be a közös munkába.

„Óbuda-Békásmegyer Ifjúsági Önkormányzata 2014-ben azzal a céllal alakult, hogy a fiatalok érezzék, van módjuk és lehetőségük beleszólni a kerületi ifjúsági élet alakításába, valamint hogy a diákok megtanuljanak döntést hozni, érdekeiket képviselni az őket érintő témákban. Ezen felül az Ifjúsági Önkormányzat kompetenciája a kerületben lévő összes középiskolában tanuló diákot érintő ügyek képviselete. Az Ifjúsági Önkormányzat évente tart ifjúsági polgármester és alpolgármester választást. A diákok titkos szavazással választják meg a jelölteket” – tudósít az obuda.hu.

A találkozó részleteiről Óbuda-Békásmegyer honlapja számolt be:
https://obuda.hu/blog/hirek/atvettek-megbizoleveleiket-az-ifjusagi-onkormanyzat-tagjai/

(fotók: obuda.hu)