1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 14/15 » Árpádos diák nyerte 2015-ben az Óbuda Sportolója díjat

Árpádos diák nyerte 2015-ben az Óbuda Sportolója díjat

A 2008-ban alapított Óbuda Sportolója Díjjal Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat a kiemelkedő III. kerületi sportolóit tünteti ki. A díj átadására 2009-től kezdve évente ünnepélyes keretek között az Óbuda Napja rendezvényen kerül sor. A díjat annak a két (egy női és egy férfi) kerületi lakosú, vagy kerületi sportegyesületben versenyző sportolónak ítéli oda a képviselőtestület , akik az olimpiai programban szereplő sportágakban kiemelkedő eredményt értek el.

2015-ben a díj egyik kitüntetettje Nagymihály Levente, az Óbudai Árpád Gimnázium 10.b osztályos tanulója, aki az UTE kenusa, korosztálya egyik legeredményesebb versenyzője. A tavalyi Olimpiai Reménységek Versenyén társával, Kosznovszki Gergellyel aranyérmes lett párosban 500 méteren. Amellett, hogy kiváló sportoló, Leventének tanulmányai eredményei is kiemelkedőek. Gratulálunk!

Obuda sportoloja