1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Angol munkaközösség archívum » Árpádos diákok a II. Versenyképes Oktatás Konferencián

Árpádos diákok a II. Versenyképes Oktatás Konferencián

20161011_124245

Versenyképes Oktatás Konferencia & Tudsz Jobbat országos pályázat díjkiosztó

Álmaim iskolája, álmaim munkahelye

Résztvevők:

Dr Palkovics László, oktatásért felelős államtitkár, Odrobina László, szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár
cégek: Morgan Stanley, telenor, Hannon Systems, TATA Consultancy, Celanese, Hewlett Packard Enterprise, Tempus, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzetgazdasági Minisztérium
diákok, tanárok, iskolák.

 

Vélemények az Árpád Gimnázium képviselőitől:

„Az Amerikai Kereskedelmi Kamara által szervezett konferencia pozitív élményekkel gazdagított. Dr Palkovics László, oktatásért felelős államtitkár, dr. Odrobina László, szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár, diákok és tanárok egyaránt kifejthették véleményüket arról, hogy milyen dolgokat kéne megváltoztatni az oktatásban, illetve hogy hogyan képzeljük el álmaink iskoláját. A kerekasztal beszélgetés után különféle cégek bemutatkozását hallhattuk, tájékozódhattunk továbbtanulási lehetőségeinkről, pályaorientációs tesztet tölthettünk ki és szakértő emberekkel beszélgethettünk. Ebéd után, a nap lezárásaként, koncerten vehettünk részt, mely nagyon jó hangulatban telt. Összességében nagyon jó nap volt, örültünk hogy ott lehettünk!”

Bajmóci Vivien 11.a

Horváth Cecília 11.a

 

„Az Amerikai Kereskedelmi Kamara által szervezett konferencia célja a diákok és a törvényhozók közötti párbeszéd, valamint a magyar gazdasági életben jelentős szerepet játszó kisebb cégek és nagy világvállalatok bemutatása volt a diákok számára, melyet sikerült elérniük. Rengeteg tapasztalatot szereztem és a továbbtanulás szempontjából is értékes információkat kaptam. Megismerkedhettem a különböző vállalatok elvárásaival és működésével, mely elengedhetetlen a diploma után a munka világában.”

Tóth Balázs 11.c

 

’This Tuesday I attended a conference titled The School of the Future. The event’s ultimate goal was to address the current issues of the Hungarian education system, and to discuss the possible solutions and improvements. Although only two students could take part in the talk, the organisers did not fail to get us involved as well. The idea to make us vote from our seats on the most urging questions was a great concept, however some of the questions were flawed.

In the second part we had the chance to talk to the representatives of multinational companies and they were keen to provide us with a lot of infromation.’

Valaczkai Dávid Márk 11.b

 

’We were at the Second Competitive Education Conference at Akvarium Klub on the 11th of October.

Firstly, we watched a roundtable discussion with two students, a principal and two decision-making officials. Here we could vote on questions about education. The next part of the conference was about asking questions from representatives of big companies. I really enjoyed it. I got a lot of interesting answers.’

Peőcz Krisztián 11.b

A konferenciáról még több képet itt, és hiradó beszámolót itt  (11.52 és 13.42 percek között) találhatunk.