1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink 16/17 » Árpádos siker az Európai Fizikai Diákolimpián

Árpádos siker az Európai Fizikai Diákolimpián

2017 májusában Észtországban első alkalommal rendezték meg az Európai Fizikai Diákolimpiát. A magyar csapat tagjaként iskolánk diákja, Gärtner István tanítványa, Marozsák Tóbiás (11.b) is részt vett az eseményen. A 91 fős mezőnyben a 27. legmagasabb pontszámot érte el, teljesítményéért ezüstérmet kapott (összesen 9 versenyző kapott arany-, 21 versenyző pedig ezüstérmet). Felkészítésében részt vett dr. Mezei István, és iskolánk volt tanára, dr. Vankó Péter, a magyar csapat egyik vezetője is. Tóbiás következő megmérettetése a nyári, indonéziai Nemzetközi Fizika Diákolimpia lesz, ahol szintén bekerült a magyar csapatba. Eddigi eredményeihez gratulálunk, és kívánjuk a sikeres folytatást is!

(A képen középen Marozsák Tóbiás, a jobb szélen dr. Vankó Péter)