1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Árpád Média » Az Árpád Média egynapos tanulmányi útja Ózdra

Az Árpád Média egynapos tanulmányi útja Ózdra

A médiásokkal és pár érdeklődő diákkal az egész éves projektünk indításaként egy napos kirándulást tettünk Ózdra, a Nemzeti Filmtörténeti Élményparkba és a Digitális Erőműbe. A napot az archívum épületében kezdtük, ahol részt vettünk egy vezetett szakmai előadáson. Először a filmes eszközök történetével és a magyar film nagy alakjaival ismerkedtünk meg, majd szabad teret kaptunk az önálló kísérletezésre. A gyerekek kipróbálták a green screen technikát és megismerkedtek a forgatási helyszínekkel. Az ,,56-os utcarészlet” díszletben egy rövidfilmet forgattunk és az ebédet is itt fogyasztottuk el. A Digitális erőműben egy informatikatörténeti kiállítást láthattunk tárlatvezetéssel.

A nap végét csapatjátékokkal zártuk: kis híján rekord idő alatt kiszabadultunk az Elmevezérlőből, ami az erőmű hatalmas kapcsolóterme volt, amit szabadulószobának alakítottak ki. Az alsó szinten pedig meglepetés lézerharc várta a csapatot. Sok témaötletet, ismeretet és élményt gyűjtünk, az interaktív térbeli játékokkal kapcsolatban. Igazán tartalmas napot töltöttünk Ózdon.

A kirándulást az NTP-INOV-22 pályázati támogatásból valósítottuk meg.

#ozd #digitáliserőmű #nemzetifilmtörténetiélménypark #nemzetitehetsegprogram