Főoldal » Erasmus+ 17/18 » Belley Kinga beszámolója az exeteri módszertani kurzusról

Belley Kinga beszámolója az exeteri módszertani kurzusról

2017. július 31-től augusztus 11-ig részt vettem a Kreatív módszertan tanároknak című kurzuson Exeterben. A tanfolyamot az International Project Center szervezte. A kurzus első napján egyeztettük a résztvevőkkel az elvárásainkat, illetve megismerkedtünk egymással és trénerünkkel. A tanfolyam teljes mértékben beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Tanárunk, Esther Thomas magasan képzett, jól felkészült tréner, aki nagy türelemmel és hozzáértéssel vezette a kurzust. Bár nyelvileg nem voltunk azonos szinten, de a csoport kis létszáma miatt nagy anyagrészt tudtunk átvenni. A számos módszertani fogás közül sokat ki is tudtunk próbálni, illetve továbbgondolni. Számos olyan módszert ismertünk meg, melyekkel eddig még nem találkoztunk illetve sok olyan ötletet tanultunk, amelyek nem igényelnek hosszas előkészítést, de motiválják a diákokat, mert megoldásuk kihívást jelent számukra.