1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Erasmus+ 18/19 » Belley Kinga: Módszertani és nyelvi frissítő Scarboroughban

Belley Kinga: Módszertani és nyelvi frissítő Scarboroughban

A 2018 nyarán iskolánk nyertes Erasmus+ pályázatával két hetet töltöttem Scarboroughban az Anglolang nyelviskolában.

 

A scarborough-i Anglolang Academy of English nyelviskolát 1986-ban alapították és több mint három évtizede foglalkozik tanárok továbbképzésével. 2015-ben elnyerte Észak Anglia legjobb nyelviskolája címet. Választott tanfolyamom a Nyelv és módszertan címet viselte és (Language and Methodology for Teachers of English) mind általános, mind középiskolai tanároknak hasznos volt. Csoportunk szokatlanul nagy létszámú volt, 16-an voltunk, de ez nem okozott gondot az esetek többségében. Csoportunk összetétele is változatos volt, bár idén öten voltunk magyarok. Jöttek tanárok Lengyelországból, Bulgáriából, Svédországból, Olaszországból, és Szlovákiából. Mind a délelőtti órákon, mind a délutániakon más-más tanár tartotta a foglakozásokat, így nem csak változatos technikákat ismerhettünk meg, hanem különböző tanári stílusokat is. A délelőtti órákon a nyelvi fejlesztés került középpontba, meglehetősen intenzíven, délutánonként pedig a legújabb kommunikatív nyelvoktatási módszerekkel ismerkedtünk. Mind a délelőtti, mind a délutáni foglakozásokon rengeteg online felületet használtunk és sok új és hasznos weboldallal ismerkedtünk meg. Ezek a foglalkozások lehetőséget nyújtottak arra, hogy megismerjük egymás tanítási környezetét és betekintést nyertünk egymás országainak oktatási rendszerébe, a felvételi és érettségi eljárási rendbe.

A nyelviskola számos kiváló szabadidős programot szervezett számunkra a szakmai program mellé, hogy megismerhessük a környéket és melyekre hivatásos idegenvezető kísért minket. Természetesen az első nap délutánján városnéző túrára vittek bennünket Scarboroughban. Felejthetetlen élmény volt a környék pubjaiban tett látogatásunk, ahol megkóstolhattuk a különböző söröket és megtudhattuk a köztük lévő különbséget is, a színházi este, a Bronte kirándulás, a yorki és a liverpooli városnézés. Ízelítőt kaptunk a híres angol időjárás minden fajtájából: volt strandidő, viharos szél, egész álló napon át szakadó eső és kellemes meleg is. Kéthetes látogatásom során azt gondolom alaposan megmerítkeztem a környék kultúrájában.