1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Erasmus+ 21/22 » Belley Kinga tanárnő beszámolója az Erasmus+ tanártovábbképzéről

Belley Kinga tanárnő beszámolója az Erasmus+ tanártovábbképzéről

2022. július 17-31-ig kéthetes továbbképzésen vettem részt Dublinban. A kurzus címe 21.századi oktatás: kompetencia alapú oktatás és kreativitás volt. Szállásunk a Trinity College kollégiumában volt, melynek a színvonala szintén 21. századi volt. Iskolánk 20 perc busz útra volt a kollégiumtól, a tanítás 9-14 óráig tartott, így megfelelően sok időnk maradt délután Dublin felfedezésére. Sajnos, az iskola csak két programot szervezett, egy városnézést, rögtön a hét elején és egy múzeumlátogatást tanítási időben. Ez utóbbinak nagy előnye volt, hogy múzeumpedagógiai ismeretekre tettünk szert, illetve ötleteket arra, hogyan lehet egy-egy múzeumlátogatást élvezetesebbé és maradandóbb élménnyé tenni a diákok számára. Meglátogattuk a Dublini Palotát, az Oscar Wilde Múzeumot, a Little Museum of Dublint, az Irodalmi Múzeumot, a Szent Patrik Katedrálist, a Krisztus Templomot, a Henrietta street 14-ben található György korabeli társbérleti házat, mely 1970-ig működött társbérletként. Elkirándultunk a Moher sziklákhoz, Wicklowba és Glendalowba, Howthba és megmásztuk a Giant’S Causewayt is Belfastban, majd fekete taxiba szállva ismerkedtünk a város nevezetességeivel. Kalandozásaim során igyekeztem megkóstolni a helyi különlegességeket: szódás kenyér, Guinness, chowder.

A kurzuson 14-en voltunk: 4-en magyarok, 2 lengyel, 2 spanyol, 1 litván, 1 Reunionbeli, 1 szlovák, 1 szlovén, 1 horvát és 1 német. A nyelvi szint sajnos nagyon változó volt, mert sok nem nyelvtanár is volt közöttünk. Ennek ellnére sok hasznos új ötletet sikerült összegyűjtenem. Fontos része volt a tanfolyamnak az a mozzanata, amikor mindenkinek prezentálnia kellett saját iskolájáról és országának egy fontos ünnepéről vagy fesztiváljáról. A tanfolyam végére igazi közösséggé váltunk, a Whatsappos csoportunkban azóta is folyik a beszélgetés.