1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség pályázatok » Best of alkotópályázat (2021/2022)

Best of alkotópályázat (2021/2022)

Kedves Diákok!

Alkotópályázatunk idén a szokásostól eltérően nem egy témáról szól majd. Hogy miért? Először is, mert fennállása 15. évfordulóját ünnepeljük, és ilyenkor nem árt kicsit visszatekinteni, összegezni. Másrészt szeretnénk megmenteni a sok jó feladatot, amelyek kihasználatlanok maradtak az elmúlt évek során, mert valahogy mindig túl bőségesre sikeredett a kínálat. Úgy döntöttünk tehát, hogy ezúttal a régi alkotópályázatok olyan feladataiból válogatunk, amelyekből anno nem készültek alkotások. Tizenkét tantárgyból, tantárgyanként három feladatból tudtok választani, melyek különböző témákhoz kapcsolódnak, és a munkaformák is eltérőek. Reméljük, ez a változatos kínálat meghozza a kedveteket az alkotáshoz. Fessetek, fotózzatok, írjatok verset, készítsetek prezentációt, makettet, posztert, filmet, szerezzetek zenét, bütyköljetek, kézműveskedjetek!

A pályamunkák díjazása

A legjobb pályázó elnyerheti a 10 000 Ft-os fődíjat, a többi díjazott között pedig további 40 000 Ft-ot osztunk szét.

Elvárások, szabályok

  • Forrásjegyzék készítése: ha pályamunkátok elkészítéséhez más munkáját is felhasználjátok, mellékeljetek a forrásokról jegyzéket. Ennek elkészítéséhez kövessétek a feladatlapon található ajánlott források leírásának módszerét.
  • Az internetes források adatait is pontosan adjátok meg, erre ugyancsak találtok mintát a feladatokban.
  • Terjedelem: film: 5-10 perc, prezentáció: 15-20 dia
  • Ahol a feladat jellege lehetővé teszi, dolgozhattok csapatban (2-4 fő).
  • Egy diák több pályázatot is beadhat, de egy műfajban (pl. prezentáció, tabló stb.) maximum egyet.

A pályázatok leadása

  • a pályázaton szerepeljen: név, osztály, szaktanár neve
  • a tárgyi jellegű pályamunkákat (makett, poszter, album stb.) adjátok le könyvtárban (A03-as terem)
  • az elektronikus formában készült alkotásokat (Word.doc, videó, ppt stb.) erre a címre küldjétek: konyvtar@arpadgimnazium.hu

Három munkanapon belül küldünk visszajelzést. Ha ez elmaradna, akkor keressetek meg minket a könyvtárban!

Beadási határidő: 2022. február 1.

Kérdéseitekkel bátran forduljatok az adott tantárgyat tanító tanárotokhoz vagy a könyvtárosokhoz!

Eredményhirdetés (értékelés, jutalmazás): 2021. április 22.

A választható feladatokat magyarból itt találjátok –> magyar