1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Történelem munkaközösség » Carnuntum – történelem tantúra
Carnuntum – történelem tantúra

Carnuntum – történelem tantúra

Október 5-én, szombaton 47 diákkal és három kísérőtanárral – Belley Kinga, Csonka Katalin, Seres Dániel (a kirándulás szervezője) – kerestük fel az ausztriai Carnuntum városát. A kiránduláson részt vevő gyerekek az elmúlt év(ek)ben már megismerkedtek a római történelem, kultúra, irodalom, filozófia, vallás és építészet alapjaival. A kirándulás lehetőséget nyújtott a korábban megszerzett ismeretek felelevenítésére és bővítésére (elsősorban a tárgyi kultúrán keresztül). A carnuntumi régészeti park- és múzeumhoz hasonló intézmény sem méreteit, sem modernitását tekintve nem található Magyarországon. A park különlegességét az adja, hogy több épületet – a rendelkezésre álló információk alapján – teljes egészben (újra) felépítettek, azok minden része bejárható, minden épületelem, berendezési tárgy megtapintható, kipróbálható. A romos területek pedig az ingyenes Carnuntum applikáció segítségével elevenedhettek meg előttünk. A park és a múzeum négy telephelyét bejárva, akár egy ókori utazó, lépésről lépésre ismerkedhettünk meg az általános római- (városépítészet, temetkezések, lakóházak, tárgyi kultúra, vallás) és a város helyi sajátosságaival. A gyerekek lelkesedését a barátságtalan időjárás sem vette el, utólag is visszajelezték, hogy tartalmas programban lehetett részük.