1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Egy este Édes Annával

Egy este Édes Annával

A Petőfi Irodalmi Múzeum munkatársai vezetéssel egybekötött izgalmas beszélgetésre invitálták a pedagógusokat, melynek témája Trianon és Kosztolányi Édes Annája volt. A kiállítás arra keresi a választ, hogyan tanítható ma ez a 100 éve játszódó regény? Hol rejtőzik a társadalmi tabló szereplői között Kosztolányi Dezső? A magyar kulturális köztudatban Kosztolányi Dezső Édes Anna c. regénye az egyik legismertebb irodalmi alkotás. Története a kommün bukásától 1922 őszéig tart, amikor „Csonka-Magyarországot fölvették a Népszövetségbe”.  A tárlat rendhagyó módon egyetlen irodalmi mű világán keresztül mutatja be ezt a korszakot, és idézi fel Trianon emlékezetét: a történelmi hátteret, a máig velünk élő legendákat és tényeket, a regény keletkezéstörténetét, az alkotásmód sajátosságait, az író szerepvállalásait és útkeresését a történelem szédületében.  – Részlet a PIM kiállításhoz készült szórólapjából.

A Czékmány Anna és Kodolányi Judit által vezetett tárlat beszélgetésen ott volt Molnárné Vámos Katalin és Fülöp Katalin tanárnő, de velük tartottak pázmányos hallgatók is, így Torjai Zita magyar szakos tanárjelölt és szaktársa. Az ámulatba ejtő kiállítás után a tanárnők egy rögtönzött múzeumpedagógiai foglalkozáson is részt vehettek.

A fotókat Fülöp Katalin tanárnő készítette.