1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Elfogyni az ölelésben – Ady Endre szerelmei

Elfogyni az ölelésben – Ady Endre szerelmei

A Madách Színház kezdeményezése, hogy a magyar irodalom nagy klasszikusainak – Ady, Karinthy, Móricz – élettörténetét színre vigyék, ún. „film-szín-játékok” keretében mutassák be az adott költő, író pályafutásának egy szeletét. Céljuk, hogy online közvetítés keretében minél szélesebb kör ismerhesse meg a szerzőket, iskolák számára ingyenes programot kínálva. Így került sor a pedagógusok számára szervezett vetítésre a Tolnay-szalonban Elfogyni az ölelésben – Ady szerelmei címmel. A különleges képi és hangzás világú 80 perces játékfilmet Horgas Ádám rendezte, a forgatókönyvet Nyáry Krisztián írta.

A vetítésen, majd az alkotókkal folytatott beszélgetésen Tamásné Hantos Gabriella igazgatóhelyettes asszony, Fülöp Katalin és Csányi Levente vettek részt.

Lentebb a film trailere látható.