1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Természettudományi munkaközösség » Elhunyt dr. Berend Mihály tanár úr

Elhunyt dr. Berend Mihály tanár úr

Szomorúan tudatjuk, hogy életének 77. évében, január 7-én elhunyt
dr. Berend Mihály tanár úr, aki 1988-tól 2003-ban történt nyugállományba vonulásáig volt iskolánk biológia- és földrajztanára.
Berend tanár úr igazi polihisztor volt. Szűkebb értelemben vett szakterületének kiemelkedő mestere volt, számos – díjakkal is elismert – tankönyvnek a szerzője, szerkesztője. Az Árpád Gimnáziumban – a természettudományi munkaközösség vezetőjeként – tevékeny részt vállalt a biológia-természettudományi tagozat létrehozásában. Tanítványai sok sikert értek el különböző tanulmányi versenyeken, ezek közül kiemelkedik Kovács Erika 1. helyezése a 2002. évi biológia OKTV-n.
Berend tanár úr részt vett a kétszintű biológiaérettségi kidolgozásában, 35 éven át tevékenykedett érettségi elnökként. Számos kártyáskönyv és bűnügyi regény fűződik a nevéhez. Tevékenységét rangos díjakkal ismerték el: így 2001-ben megkapta Óbuda-Békásmegyer legmagasabb pedagógiai kitüntetését, a Karádi-díjat, 2007-ben pedig Rátz tanár úr életműdíjban részesült.
Emlékét megőrizzük!


A Rátz tanár úr életműdíj 2007. év díjazottjai (jobbról a harmadik dr. Berend Mihály)