1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Matematika munkaközösség » Elhunyt Mezei István tanár úr

Elhunyt Mezei István tanár úr

Megrendülten tudatjuk, hogy életének 72. évében, november 4-én súlyos betegségben elhunyt dr. Mezei István tanár úr, aki 1987-től három évtizeden át tanított az Árpád Gimnáziumban.

A tanár úr több mint 40 éven át  volt az ELTE Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék adjunktusa, generációk sokaságával ismertette meg és szerettette meg a matematikát. Egyetemi munkája mellett mindig nagyon fontos volt számára a középiskolai tanítás. Csodálatos pedagógus, kolléga  és ember volt, kollégáiban és tanítványaiban csak a jót látta, és mindig megingathatatlan derűt sugárzott egész környezetére, még betegségében is. Jó szívvel segített mindig és mindenkinek, ellenszolgáltatást nem várva. Örökifjú volt, aki legyőzhetetlennek látszott: 1984 és 2010 között egymás után 27-szer teljesítette a Kinizsi 100-as teljesítménytúrát, néhány éve megmászta a Kilimandzsárót, és kétszer járta végig az El Camino zarándokútvonalat.

Emlékét megőrizzük!