1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Eredményeink » Diákok eredményei 2015/16

Diákok eredményei 2015/16

ANGOL NYELV
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Szalay Bence (11.b), tanára Kocsis Ágnes.
Az OÁTV országos döntőjében 5. helyezett Ciceu Matei (7.a), tanára Nyeste Katalin.
A Jane Haining angol nyelvi verseny országos döntőjében 4. helyezett Takács Maja (8.b), tanára Tamásné Hantos Gabriella. Az országos döntőben szerepelt még Czájder Dániel (8.a) és Horváth Benjámin (8.b), tanáraik: Lienhardt Krisztina és Tamásné Hantos Gabriella.

BIOLÓGIA
Az Avram Hershko Természettudományi Verseny országos döntőjében 1. helyezett a 10.c osztály csapata: Pálfi Máté, Szűcs Gergely és Tóth Balázs, 3. helyezett a 9.c osztály csapata: Bata Emese, Molnár Vencel, Sajerli Bence és Vincze Tamás. Tanáraik: Kovácsné Keszléri Erzsébet, Ónodi Lívia, Sziliné Dienes Irén és dr. Tüdős Éva.
Az Árokszállásy biológiaverseny országos döntőjében 4. helyezett Tóth Balázs (10.c), tanárai Sziliné Dienes Irén és Ónodi Lívia.
A Kitaibel Pál biológiaverseny országos döntőjébe jutott Tóth Balázs (10.c), tanára Sziliné Dienes Irén.
A Kutató diákok tudományos esszépályázatának országos versenyén a Világító fehérjék című kutatással különdíjban részesült Bata Emese és Vincze Tamás (9.c). Tanáraik: Ónodi Lívia és dr. Szeri Flóra (MTA külső konzulens).

ÉNEK-ZENE
A Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny országos döntőjében Arany minősítést szerzett két együttesünk, a nagyobbak: Boda Dorka (9.a), Remmers Lara (9.c), Nagy Zsófia, Kraxner Anna (10.a), Benda Orsolya (10.b), Kurucz Tünde (11.c) és Gáspár Blanka (11.d); és a kisebbek: Izsa Regina (7.b), Bereczki Réka, Kovács Dorottya, Nagy Hanna Dóra, Németh Emília, Pásztor Csilla, Tóth Fanni (8.a), Husi Kitti és Sztanyik Lilla (8.c). Tanáruk: Orosz Erzsébet.

FIZIKA
Az OKTV (II. kategória) döntőjében 6. helyezett Szépfalvi Bálint (12.b), tanára Nagy Attila.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Márkus Tamás és Szalay Bence (11.b), tanáruk Nagy Attila.
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Bencsik Bálint (12.b), tanára Nagy Attila.
Az Eötvös fizikaversenyen dicséretet kapott (holtversenyes 7. helyezett) Bencsik Bálint (12.b), tanára Nagy Attila.
A Mikola Sándor fizikaverseny országos döntőjében 1. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), felkészítő tanárai Gärtner István és dr. Vankó Péter.
Az Öveges József matematika-fizika emlékversenyen egyéni összetettben 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanárai Gärtner István, Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária.
Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny országos döntőjében 20. helyezett Marozsák Tádé (8.b), tanára Gärtner István.
A Hatvani István fizikaverseny országos döntőjében az I. kategóriában 2. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Kürtösi Balázs, 4. helyezett Andó Lujza (7.b), tanára Czinki József; a II. kategóriában 1. helyezett Marozsák Tádé (8.b), tanára Gärtner István; a IV. kategóriában 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Gärtner István.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL)  fizika pontversenyében 6. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Gärtner István.
Az Abacus matematikai lapok fizika pontversenyében 1. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Kürtösi Balázs.

FÖLDRAJZ
A Less Nándor földrajzverseny országos döntőjében 4. helyezett Benedek Eszter (8.b), 5. helyezett Sajti Konor (8.c), 9. helyezett Horváth Márton (8.b), tanáruk Sziliné Dienes Irén.
A Kárpát-medencei Kőrösi Csoma Sándor földrajzverseny döntőjében 16. helyezett Sarkadi Ákos (10.b), tanára Nánay Mihály.

INFORMATIKA
Az OKTV (II. kategória) döntőjében 18. helyezett Szalay Bence (11.b), tanára Sztojcsevné Fekete Mária.
Az OKTV (II. kategória) II. fordulójába jutott Márkus Tamás (11.b) és Bencsik Bálint (12.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.
A Nemes Tihamér informatika verseny programozás kategóriájának országos döntőjében 6. helyezett Szalay-Tóth Gábor, 21. helyezett Rátki Barnabás (8.b), tanáruk Kürtösi Balázs; 7. helyezett Marozsák Tóbiás, 16. helyezett Peőcz Krisztián, 25. helyezett Varga Levente (10.b), az alkalmazói kategória országos döntőjében 33. helyezett Peőcz Krisztián (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária. Teljesítményük alapján Marozsák Tóbiás és Peőcz Krisztián meghívást kaptak a Közép-európai informatikai diákolimpia válogatóversenyére.
A World Robot Olympiad magyarországi nemzeti versenyén a legjobb designért járó különdíjat nyerte az ÁrpáDrone nevű csapat: Szalai László, Valaczkai Dávid, Varga Levente (10.b), tanáruk Sztojcsevné Fekete Mária.

KÉMIA
Az Irinyi János kémiaverseny országos döntőjében 2. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.
A Curie kémia emlékverseny országos döntőjében 5. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Tajtiné Váradi Emőke.
A Hevesy György kémiaverseny országos döntőjében 23. helyezett Virág Levente (7.b), tanára Schelb Tamás.

MAGYAR IRODALOM
Az Arany János irodalmi verseny országos döntőjében bronz diplomát szerzett János Zsuzsa Anna (10.b), tanára Molnárné Vámos Katalin.

MATEMATIKA
A Közép-európai matematikai diákolimpián a magyar csapat tagjaként bronzérmes lett Kovács Viktória (12.b), tanárai: Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes.
Az OKTV (III. kategória, speciális matematika tagozatosok) döntőjében 15. helyezett Brányi Balázs (12.b), tanárai Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes és dr. Mezei István, 21. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanárai Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes, 44. helyezett Szalay Bence (11.b), tanárai Kézér Ildikó és Számadó László.
Az Arany Dániel matematikaverseny országos döntőjében III. díjas Marozsák Tóbiás (10.b), tanárai Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária. A döntőben szerepelt még Kovács Boldizsár (9.b), tanárai Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente és dr. Mezei István.
A Zrínyi matematikaverseny országos döntőjében 4. helyezett Kovács Viktória (12.b), 9. helyezett Szalay Bence (11.b), 16. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), 24. helyezett Rassai Erik (7.b), 31. helyezett Kovács Boldizsár (9.b). Tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, Kézér Ildikó, Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes, Számadó László, Sztojcsevné Fekete Mária, dr. Vajda István és Zombori Anna.
A Varga Tamás matematikaverseny országos döntőjében 17. helyezett Virág Levente, 18. helyezett Peőcz Richárd, 30. helyezett Varga Péter (7.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária, Zombori Anna és dr. Vajda István; 20. helyezett Szűcs Tamás, 24. helyezett Marozsák Tádé, 34. helyezett Benedek Eszter és Nagy Eszter (8.b), tanáraik Meszlényiné Róka Ágnes és Számadó László. A döntőben szerepelt még Polaneczky Rebeka (7.c), tanára Nemecskóné Szabó Zsuzsanna.
A Kenguru matematikaversenyen a speciális matematika tagozatos kategóriában országos 3. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária; 4. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanára Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes.
A Bolyai matematikai csapatverseny országos döntőjében 2. helyezett a Beinaheleidenschaftsgegenstand nevű csapat: Brányi Balázs, Kovács Viktória, Nagy Kata és Szépfalvi Bálint (12.b), tanáraik: Koncz Levente, Meszlényiné Róka Ágnes és dr. Mezei István, 3. helyezett a Gyök Mínusz Egy nevű csapat: Börcsök Dóra, Fetter László, Márkus Tamás, Szalay Bence (11.b), tanáraik: Kézér Ildikó és Számadó László, 19. helyezett a Pitagoreusok nevű csapat: Di Giovanni Bence, Kirchhof Barna, Rassai Erik és Tóth Gellért (7.b), tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária és Zombori Anna.
A Dürer matematikaverseny országos döntőjében 7. helyezett a Platóni testek nevű csapat: Walter Vivien (9.b), Fazekas Levente, Marozsák Tóbiás és Rátkai Petra (10.b), tanáraik: Besnyőné Titter Beáta, Kézér Ildikó, Koncz Levente, dr. Mezei István és Sztojcsevné Fekete Mária.
A Középiskolai Matematikai Lapok (KöMaL) pontversenyében az A pontversenyben 11. helyezett és a B pontversenyben 6. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanára Koncz Levente és Meszlényiné Róka Ágnes; a C pontversenyben 6. helyezett Marozsák Tóbiás (10.b), tanára Kézér Ildikó és Sztojcsevné Fekete Mária; a K pontversenyben 10. helyezett Barta Ákos (9.b), tanára Besnyőné Titter Beáta, Koncz Levente és dr. Mezei István.
Az Abacus matematikai lapok matematika pontversenyében 1. helyezett Rassai Erik (7.b), 4. helyezett Virág Levente (7.b), 7. helyezett Izsa Regina (7.b), tanáraik Besnyőné Titter Beáta, Sztojcsevné Fekete Mária, dr. Vajda István és Zombori Anna.

SPANYOL NYELV
Az OKTV (I. kategória) döntőjében 28. helyezett Nagy Kata (12.b), tanárai Kárpáti Attila és Arányi Réka, 30. helyezett Kovács Viktória (12.b), tanára Kárpáti Attila.
Az OKTV (I. kategória) II. fordulójába jutott Kiss Diána (12.a), tanára Kocsis Ágnes.

TESTNEVELÉS, SPORT
A B33 (streetball) diákolimpia országos döntőjében 5-8. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata: Bea Bence (11.b), Bea Gergely (12.b), Korompai Zsolt (11.b), Kovács Marcell (11.c), csapatvezető: Gyanó Éva.
A sakkcsapat diákolimpia országos döntőjében 4. helyezett az Óbudai Árpád Gimnázium csapata: Kántor Gergely (10.d), Csáti Olivér, Tóth-Katona Tamás és Sörös Patrik (12.b), Geresdi-Horváth Ágoston (8.b). Edző: Medvegy Zoltán.
Az U16 sakkolimpián a magyar csapat tagjaként bronzérmes, az U16 sakk világbajnokságon egyéniben 4. helyezett, az U20-as magyar bajnokságon 1. helyezett Kántor Gergely (10.d).
Az aerobik diákolimpián egyéniben országos 1. helyezett, az aerobik junior világbajnokságon egyéniben 13. helyezett, csapatban 4. helyezett, az aerobik országos junior bajnokságon egyéniben és csapatban is 1. helyezett Hajdú Kata (9.d).
A falmászás diákolimpián országos 3. helyezett Sarkadi Ákos (10.b).
Az atlétika országos ifjúsági bajnokságon magasugrásban 1. helyezett Kardos Orsolya (10.a).
A vízilabda országos ifjúsági bajnokságon 1. helyezett Berze Botond (11.a).
A labdarúgás U14 országos bajnokságon 1. helyezett Kardos Gergely (7.a).

Jó tanuló, jó sportoló

Iskolánk tanulói közül négyen Jó tanuló, jó sportoló ösztöndíjat, nyolcan pedig elismerő oklevelet kaptak az október 28-i díjátadó ünnepségen. tovább olvasom »

Pro Progressio-díjban részesült iskolánk

A Pro Progressio Alapítvány 2009 óta díjazza és támogatja a műszaki és természettudományi tárgyakat eredményesen oktató iskolákat és pedagógusokat. 2015-ben az Óbudai Árpád Gimnázium is a díjazottak közé került. tovább olvasom »