1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Érettségi 2017 – módszertani konferencia

Érettségi 2017 – módszertani konferencia

Október végén a Magyartanárok Egyesülete szakmai-módszertani konferenciát szervezett, melynek témája a bevezetésre váró, 2017. január 1-től hatályos érettségi vizsgarendszer volt. Az előadásokban szó esett emelt- és középszinten egyaránt az írásbeli vizsga változásairól, szerkezeti felépítéséről, pontozásbeli változásairól. Fenyő D. György a szóbeli tételek összeállításáról beszélt, a témakörök változásairól: a “portré” és a “látásmód” összevonásáról, a kortárs irodalom mibenlétéről. Pethőné Nagy Csilla és Fráter Adrienne az érvelési feladatra és a gyakorlati szövegek megírására hozott példát; míg Schafferné Varga Judit az irodalom szóbeli feladatok sokszínűségét, variációit osztotta meg a hallgatósággal. Gimnáziumunk magyar munkaközösségét Feketéné Kovács Anikó és Fülöp Katalin tanárnők képviselték.

A lenti linken érhető el a változások összefoglalója.

Változások 2017-től