1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Fiatalok a filmvásznon – találkozás Goda Krisztinával

Fiatalok a filmvásznon – találkozás Goda Krisztinával

Gimnáziumunk vendége volt Goda Krisztina filmrendező, akivel a Veszettek c. filmje kapcsán beszélgettek a 11. és 12. évfolyam diákjai Galán-Fazekas Ibolya és Fülöp Katalin tanárnők szervezésében. A rendezőnő számára a filmben megjelenő testvéri kapcsolat volt a legfontosabb, melyet a két fiú – Öcsike/Máté és Joci – eltérő jellemében mutatott meg. a Szó esett barátságról, bizalomról és árulásról, arról, hogy mi történik a mélyszegénységben élő, manipulálható fiatalokkal, ha egy karizmatikus apafigura befolyása alá esnek. Goda Krisztina beszélt a forgatásról, arról, hogyan fogadták a stábot a vidéki helyszíneken, hogyan zajlott a szereplőválogatás. A beszélgetés legfontosabb üzenete talán ez lehet: a filmnek annak ellenére, hogy társadalmi, etnikai kérdéseket feszeget, végletes helyzeteket elevenít meg, nem dolga, hogy megoldja a problémát, csupán figyelmeztet.