1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség archívum » Forradalom és szabadságharc – 1848/49

Forradalom és szabadságharc – 1848/49

“Avagy virág vagy te?… légy virág, légy vigasz!
Legyen lelked szabad, legyen hangod igaz
az Ő ünnepségén”
(Babits Mihály: Petőfi koszorúi)

Iskolánk március 14-én emlékezett meg az 1848-as márciusi forradalomról és az azt követő szabadságharcról, történelmi időkről. A teljes 9.c osztály, a kiváló népdalénekes, Siklós Csenge, valamint a tanár-diák zenekar (Kárpáti Attila, Kis Róbert tanár urak és Garai László, Tóth Dániel diákok) Molnárné Vámos Katalin rendezésében, Csányi Levente tanárjelölt segédkezésével adta elő műsorát a két korosztálynak (a hely szűkössége miatt kétszer). A ppt-vel, négy jelenettel, énekes és zenei betétekkel illusztrált megemlékezés fő célja az volt, hogy bemutassa március 15-e történetét napjainkig.