1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Krónika » Gólyahét és gólyabál

Gólyahét és gólyabál

2014. november 3-7.
Egy hetedikes, és egy kilencedikes gólyával beszélgettünk.
A gólyahétről Fenyő Csillagot (7.a) kérdeztük:
– Milyen érzésekkel érkeztél a gólyahét első reggelén az iskolába?
– Először izgultam, de biztos voltam benne, hogy jól fogom érezni magam. Szerencsére ez így is történt, nagyon szuper volt a hangulat.
– Milyennek tartottad a feladatokat?
– Szerintem nagyon kreatívak voltak. Az osztályunk egyes feladatokat csak nehezen, egyeseket könnyebben tudott megoldani. Tetszett, hogy volt olyan, amelyiknek megoldásához több rejtvényt is meg kellett csinálni, vagy bejárhattuk az egész iskolát.
– Melyik program tetszett a legjobban?
– Az nagyon vicces volt, amikor a folyosón számháborúztunk.
– Melyik feladatokon gondolkodott a legtöbbet az osztályotok?
– Talán a rejtvényeken, a titkosíráson. De végül mindegyiket sikerült megoldanunk, bár néha egy kis segítséggel.
– Miben segítette a gólyahét az osztályotokat?
– Hát, ezen még nem gondolkodtam… A feladatok megoldása, és a gólyabálra készülő színdarab próbái közben nagyon szuper hangulat volt. Az osztály szinte mindent együtt csinált, jobban megismertük egymást és az iskolát is.
– Köszönjük a beszélgetést! 

A gólyabálról Coulthard Sebastian (9.d) mesél:
– Hogyan készült az osztályotok a gólyabálra?
– A színdarab próbáján nagyon jó volt a hangulat. Először megírtuk a darabot, majd tanulgattuk. Az első próbákon volt egy kis káosz, de végül összehoztuk. Szerintem sokat segített, hogy az osztályból többen jól improvizálnak, mindig értettük egymás poénjait.
– Melyik kötelező szereplő vagy szókapcsolat volt szerinted a legötletesebb?
– Nekem nagyon tetszett Hisztis Mirtill figurája. Minden nagyon kreatív volt, de a Héjanász forgácsok, marinált csirkenyak voltak a legviccesebbek.
– Hogy érezted magad a gólyabálon? Milyen volt a közönség előtt állni? Mi tetszett a legjobban?
– Nagyon jó volt a gólyabál, teljesen felpörögtem! Az osztályunk előadása előtt volt egy kicsi lámpalázam, de aztán megnyugodtam. A legjobban Gyula tetszett, szuper volt! Ötletes színdarabok születtek, nagyon jó jelenetekkel.
– Igazi ÁRPÁDOSNAK érzed már magad?
– Szerintem még kell egy kis idő, két és fél hónap elég kevés, de az év végére már biztosan megismerek mindent. Az év eleje nagyon jól indult, kellemes hangulata van az iskolának, úgy érzem, szuper négy évem lesz!
– Köszönjük az interjúkat, ilyen szuper gólyahetet kívánunk a leendő árpádosoknak is!

 Mlynarik Julcsi (9.d)