1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Erasmus+ 22/23 » Gyanó Éva beszámolója, Írország

Gyanó Éva beszámolója, Írország

Második alkalommal vehettem részt Erasmus pályázaton. Írországban, Dublinban voltam egy hétig. Az idei programom a nyelv és a kultúra volt. Délelőttönként nyelvtanulás volt. Első nap délután csak sétáltunk Dublinban idegenvezetővel, megmutatta a nevezetességeket.

A nyelviskola, és a tanfolyami társak szervezésében meglátogattuk Dublin és környékének jelentősebb múzeumait, emlékhelyeit és kirándulóhelyeit, melynek során bővültek ismereteim a fogadó országról, az ott élők kultúrájáról, életmódjáról és gondolkodásmódjáról.

A tanfolyamon az oktatók és a hallgatók számos nemzetet képviseltek (kínai, ír, brit, spanyol, brazil, török, argentin). Ennek hatására rugalmasabb lett más kultúrákhoz való hozzáállásom.

Egyedül laktam egy hölgynél, aki a tengerparton lakott egy nagyon szép környéken. Nagyon kedves volt, még egy családi eseményre is meghívtak, eljutottam egy lóversenyre, így lehetőségem volt belelátni az ír családok életébe.

Dublin nagyon tetszett, elvarázsolt, még a sok eső sem zavart.

Köszönöm, hogy ilyen különleges élményben lehetett részem.

Gyanó Éva