1034 Budapest, Nagyszombat utca 19. | Telefon/fax: (+36 1) 388-7120
Főoldal » Magyar munkaközösség kultúra » Időszaki kiállítások a Petőfi Irodalmi Múzeumban

Időszaki kiállítások a Petőfi Irodalmi Múzeumban

A Petőfi Irodalmi Múzeumban a tavasz során két izgalmas időszaki kiállítást is megtekinthetünk. Az egyik F. Györffy Anna grafikusművész munkáiból készült illusztrációk. A mesefilmek, gyermekkönyvek – Hófehérke, Mosó Masa mosodája, Pöttyös Panni történetei – mellett a kiállítás első ízben mutatja be a grafikus sokoldalú munkásságát iparművészeti pályakezdésétől a meseillusztrációkig.

Ez bejött! címmel a múzeum legújabb szerzeményeit állította ki. Így többek között Csáth Géza, József Attila, Faludy György, Szilágyi Domokos és mások kéziratait. Az egyik tárló mögött Kaffka Margit íróasztalán Schöpflin Aladár írógépe áll, mellette József Attila kopottas széke, a falon Arany János órája és Polcz Alain tükre látható.  De bemutatják azt a pénztárcát is, melyet Szendrey Júlia saját kezűleg hímzett Petőfi Sándornak, és azt a George Sand kötetet, melyet Arany János dedikált Petőfi Sándornak. A kiállítás végén megtekinthetők Radnóti Miklósné – a 2014-ben elhunyt Gyarmati Fanni – hagyatékából vásárolt képek és kéziratok együttese is.

 pim